BRP Porocup 2018 5. osakilpailu Salla Juniori

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:16,13
3667: Raitu Alatalon talli Ikonen Alatalo Jere 1:16,72
4205: Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:17,20
4271: Päällikkö Kerttu , Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:17,96
Mustajalka Mikkola Juha Ivalo Mikkola Jonne 1:18,71
Tuntuma Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Aaro 1:18,77
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Tervaniemi Elias 1:19,02
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:19,19
4361: Stormi Turpeinen /Timonen Pintamo Somby Heikki Matias 1:19,23
4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Pekka 1:20,79
3881: Pile Lakela Mauri Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:21,13
3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Aikkila Sammeli 1:21,55
Pystykorva Kangas Juho Syväjärvi Kynkäänniemi Emilia 1:21,59
3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:21,68
4233: Pikkupoika Lahdenperä Heikki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni 1:21,74
3845: Kero Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Sammu 1:22,55
4351: Vänkäri Aikkila Inga-Briitta ja Juha Oivanki Aikkila Inga-Briitta 1:22,65
4225: Black Velvet Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Hepola Senni 1:24,09
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Merivirta Jonte 1:24,59
4256: Tuikuntähti Mäntyranta Juhani Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24,77
3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Matero Oula 1:25,02
3856: Terokas Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Laura 1:28,35

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Poissa DQ
1 3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:16,130 Ei Ei
2 3667: Raitu Alatalon talli Ikonen Alatalo Jere 1:16,720 Ei Ei
3 4205: Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:17,200 Ei Ei
4 4271: Päällikkö Kerttu , Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:17,960 Ei Ei
5 Mustajalka Mikkola Juha Ivalo Mikkola Jonne 1:18,710 Ei Ei
6 Tuntuma Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Aaro 1:18,770 Ei Ei
7 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Tervaniemi Elias 1:19,020 Ei Ei
8 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:19,190 Ei Ei
9 4361: Stormi Turpeinen /Timonen Pintamo Somby Heikki Matias 1:19,230 Ei Ei
10 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Pekka 1:20,790 Ei Ei
11 3881: Pile Lakela Mauri Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:21,130 Ei Ei
12 3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Aikkila Sammeli 1:21,550 Ei Ei
13 Pystykorva Kangas Juho Syväjärvi Kynkäänniemi Emilia 1:21,590 Ei Ei
14 3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:21,680 Ei Ei
15 4233: Pikkupoika Lahdenperä Heikki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni 1:21,740 Ei Ei
16 3845: Kero Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Sammu 1:22,550 Ei Ei
17 4351: Vänkäri Aikkila Inga-Briitta ja Juha Oivanki Aikkila Inga-Briitta 1:22,650 Ei Ei
18 4225: Black Velvet Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Hepola Senni 1:24,090 Ei Ei
19 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Merivirta Jonte 1:24,590 Ei Ei
20 4256: Tuikuntähti Mäntyranta Juhani Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24,770 Ei Ei
21 3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Matero Oula 1:25,020 Ei Ei
22 3856: Terokas Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Laura 1:28,350 Ei Ei