BRP Porocup 2018 5. osakilpailu Salla Yleinen

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.09
2559: Malminokka Konttaniemi Matti , Vettenranta Esa Palojärvi Somby Uula-Petteri 1:22.18
4556: Pätkä Kuukasjärvi Niilo Lappi Mikkola Hanna 1:22.65
3915: Ika Määttä Jouko , Kira Oivanki Määttä Niina 1:22.69
4375: Salasana Kaksi poikaa ja mummo Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22.94
Musti Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.03
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:21.63
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:21.68
4458: Näppärä Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.17
Kaapo Tamppitalli Oivanki Määttä Niina 1:22.25
3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.29
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3985: Kössi Tuomas Eino Orajärvi Kovalainen Niko Poissa
4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.83
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:20.99
3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21.06
Suokeri Ollila Tuomas Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:25.40
4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4566: Kaava Orre Erkki Narkaus Pätsi Antti 1:20.56
4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:20.83
4064: Sälli Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:22.02
Toveri Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.52
3970: Törkki Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22.56
4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.58
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Pätsi Antti 1:21.00
3672: Arkajalka Mikkola Jarmo Ivalo Länsman Mika 1:21.01
3349: Kilhakka Matero Urpo Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:21.10
4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Ruokamo Jani 1:21.11
4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne 1:21.20
4296: Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.24
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4355: Uho Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:19.65
4552: Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20.71
4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.83
4410: Vikatikki Aikio / Mikkola Muddusjärvi Länsman Mika 1:20.87
3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:27.74
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Jumi Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.43
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:21.47
4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Mikkola Hanna 1:21.53
4369: Laukki Tepsa Matti Oraniemi Päkkilä Eero 1:22.63
4363: Lipsu Timonen E&M Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.70
4059: Pitkäkoipi Ollila Eliisi Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:23.28
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko Poissa
4320: Tujander Rautava-Lakela Tuuli Kemin-Sompio Alatalo Janne Poissa
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20.81
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22.94
4553: Rymy Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:24.11
4167: Piirtotähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.18
3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24.28
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:22.32
3958: Ykköstykki Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:22.43
Bimbo Sipola Luka Oijärvi Alatalo Janne 1:22.58
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:22.68
4466: Rhuokki Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:23.19
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.00
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.02
Jehveli Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:21.09
Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Länsman Mika 1:23.71
4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:26.43
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Siivu Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.66
4063: Rymy Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.74
4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Länsman Mika 1:21.86
4373: Tisuri Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:21.90
4457: Säpinä Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.86
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:20.90
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.07
2586: Mutu Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.72
Vinkki Päkkilä J-M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.74
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Pätsi Antti 1:20.39
Siivu Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:20.41
4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:21.61
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:22.09
4410: Vikatikki Aikio / Mikkola Muddusjärvi Länsman Mika 1:22.42
3349: Kilhakka Matero Urpo Kemin-Sompio Kilpivaara Marko Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:19.98
4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:20.16
4373: Tisuri Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:20.40
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.44
Jumi Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:20.44
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20.53
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:20.83
4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:20.86
4355: Uho Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.91
Vinkki Päkkilä J-M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.97
4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Mikkola Hanna 1:21.01
4552: Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:21.46
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.31
4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Ruokamo Jani 1:21.56
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.62
4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.68
3672: Arkajalka Mikkola Jarmo Ivalo Länsman Mika 1:21.79
4064: Sälli Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:21.95
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:21.74
Jehveli Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:21.81
4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.84
4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.91
3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:22.25
4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Länsman Mika 1:22.37
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:19.67
4566: Kaava Orre Erkki Narkaus Pätsi Antti 1:21.04
2586: Mutu Ylitalo Jaana Pintamo Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.13
4063: Rymy Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.32
4296: Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.44
4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:18.745
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:18.746
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Somby Uula-Petteri 1:19.69
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:20.32
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.82
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:20.92
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Lahdenperä Jaakko 1:20.35
4566: Kaava Orre Erkki Narkaus Somby Uula-Petteri 1:20.38
4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:20.394
Jehveli Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:20.395
Siivu Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:20.53
4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Päkkilä Eero 1:20.81

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Aika 3 Poissa DQ
1 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:21,680 1:19,980 1:18,745 Ei Ei
2 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:20,900 1:19,670 1:18,746 Ei Ei
3 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Somby Uula-Petteri 1:21,000 1:20,390 1:19,690 Ei Ei
4 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,070 1:20,830 1:20,320 Ei Ei
5 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,860 1:21,310 1:20,820 Ei Ei
6 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:21,470 1:21,740 1:20,920 Ei Ei
7 4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Lahdenperä Jaakko 1:21,110 1:21,560 1:20,350 Ei Ei
8 4566: Kaava Orre Erkki Narkaus Somby Uula-Petteri 1:20,560 1:21,040 1:20,380 Ei Ei
9 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22,090 1:20,860 1:20,394 Ei Ei
10 Jehveli Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:21,090 1:21,810 1:20,395 Ei Ei
11 Siivu Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21,660 1:20,410 1:20,530 Ei Ei
12 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Päkkilä Eero 1:20,830 1:20,160 1:20,810 Ei Ei
13 4373: Tisuri Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:21,900 1:20,400 Ei Ei
14 Jumi Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21,430 1:20,440 Ei Ei
15 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:22,320 1:20,440 Ei Ei
16 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20,810 1:20,530 Ei Ei
17 4355: Uho Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:19,650 1:20,910 Ei Ei
18 Vinkki Päkkilä J-M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21,740 1:20,970 Ei Ei
19 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Mikkola Hanna 1:21,530 1:21,010 Ei Ei
20 2586: Mutu Ylitalo Jaana Pintamo Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21,720 1:21,130 Ei Ei
21 4063: Rymy Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21,740 1:21,320 Ei Ei
22 4296: Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21,240 1:21,440 Ei Ei
23 4552: Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20,710 1:21,460 Ei Ei
24 4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:21,630 1:21,610 Ei Ei
25 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21,020 1:21,620 Ei Ei
26 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21,000 1:21,680 Ei Ei
27 3672: Arkajalka Mikkola Jarmo Ivalo Länsman Mika 1:21,010 1:21,790 Ei Ei
28 4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,830 1:21,840 Ei Ei
29 4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,830 1:21,910 Ei Ei
30 4064: Sälli Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:22,020 1:21,950 Ei Ei
31 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:20,990 1:22,090 Ei Ei
32 3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21,060 1:22,250 Ei Ei
33 4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Länsman Mika 1:21,860 1:22,370 Ei Ei
34 4410: Vikatikki Aikio / Mikkola Muddusjärvi Länsman Mika 1:20,870 1:22,420 Ei Ei
35 3349: Kilhakka Matero Urpo Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:21,100 Ei Kyllä
36 4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne 1:21,200 Ei Kyllä
37 4458: Näppärä Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22,170 Ei Ei
38 2559: Malminokka Konttaniemi Matti , Vettenranta Esa Palojärvi Somby Uula-Petteri 1:22,180 Ei Ei
39 Kaapo Tamppitalli Oivanki Määttä Niina 1:22,250 Ei Ei
40 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22,290 Ei Ei
41 3958: Ykköstykki Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:22,430 Ei Ei
42 Toveri Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22,520 Ei Ei
43 3970: Törkki Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22,560 Ei Ei
44 Bimbo Sipola Luka Oijärvi Alatalo Janne 1:22,580 Ei Ei
45 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22,580 Ei Ei
46 4369: Laukki Tepsa Matti Oraniemi Päkkilä Eero 1:22,630 Ei Ei
47 4556: Pätkä Kuukasjärvi Niilo Lappi Mikkola Hanna 1:22,650 Ei Ei
48 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:22,680 Ei Ei
49 3915: Ika Määttä Jouko , Kira Oivanki Määttä Niina 1:22,690 Ei Ei
50 4363: Lipsu Timonen E&M Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22,700 Ei Ei
51 4375: Salasana Kaksi poikaa ja mummo Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22,940 Ei Ei
52 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22,940 Ei Ei
53 Musti Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23,030 Ei Ei
54 4466: Rhuokki Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:23,190 Ei Ei
55 4059: Pitkäkoipi Ollila Eliisi Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:23,280 Ei Ei
56 Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Länsman Mika 1:23,710 Ei Ei
57 4553: Rymy Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:24,110 Ei Ei
58 4167: Piirtotähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Päkkilä Eero 1:24,180 Ei Ei
59 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24,280 Ei Ei
60 Suokeri Ollila Tuomas Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:25,400 Ei Ei
61 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:26,430 Ei Ei
62 3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:27,740 Ei Ei
63 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina Ei Kyllä
64 4457: Säpinä Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti Ei Kyllä
65 3985: Kössi Tuomas Eino Orajärvi Kovalainen Niko Kyllä Ei
66 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko Kyllä Ei
67 4320: Tujander Rautava-Lakela Tuuli Kemin-Sompio Alatalo Janne Kyllä Ei