BRP Porocup 2018 3 osakilpailu Äkäslompolo Kuuma

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Matero Seija 1:17.59
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Tervaniemi Marko 1:20.19
3773: Leka Timonen M&J Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.22
3662: Millantähti Portimo Milla Ikonen Alatalo Janne Hylätty
3487: Noste Länsman Eero Kaldoaivi Mikkola Hanna Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:17.44
4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:19.81
4121: Ällikkä Vaarala T.S.T Oraniemi Mikkola Hanna 1:19.91
3668: Pikku Kingi Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:19.95
Sattasen Prinssi Autio Asko Sattasniemi Somby Uula-Petteri 1:23.94
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:17.13
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.65
4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:18.99
4286: Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.39
3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:19.724
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:19.29
4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Kilpivaara Marko 1:19.39
4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.65
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:19.67
3739: Teimon Hirvasniemi Noora , Siurua Kauko Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:19.74
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.281
3800: Tumma Orre Sirpa Timisjärvi Matero Seija 1:20.282
3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:20.61
4284: Isku Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:20.63
3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:20.73
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:19,69
4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:19.75
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:19.88
Juice Päkkilä J & J-M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.18
4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Tervaniemi Marko Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17,57
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:18,79
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19,08
3386: Gamu Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:21,65
4189: Stoarbma Vaarala TST Oraniemi Mikkola Hanna 1:24,94
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3400: Ote Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:18.78
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.87
2578: Skarppi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:18.91
4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:19.61
3955: Raikuli Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti 1:19.725
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3198: Koldi Lakela Mauri Kemin-Sompio Alatalo Janne 1:19.14
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.22
3758: Oke Tepsa R , Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:19.45
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:19.50
4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Tervaniemi Marko 1:20.44
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3962: H-huima Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20.342
3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:20.346
3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Tervaniemi Marko 1:20.55
Niitti Siurua Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:20.56
2577: Zorro Karjalainen Nina Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20.76
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18.435
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:18.439
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:18.49
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:18.56
3341: Konna Kuukasjärvi Niko-Matti Lappi Mikkola Hanna 1:20.00
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:19.82
3395: Hymypoika Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.89
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:19.93
4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:20.57
3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:20.61
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3939: Pikas Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:19.953
4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:19.955
4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20.04
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Mikkola Hanna 1:20.13
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Mikkola Hanna 1:18.162
4371: Äipänhuima Aikio / Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:18.166
4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:19.70
Mustajalka Mikkola Juha Ivalo Tervaniemi Marko 1:19.75
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Pikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:18.81
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18.88
3873: Käyräkorva Marjala Mika O. Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:21.54
3775: Jyske Timonen Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.92
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:17.97
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.13
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Matero Seija 1:18.50
4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:18.60
4286: Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:18.63
3198: Koldi Lakela Mauri Kemin-Sompio Alatalo Janne 1:18.78
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:17.00
3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Mikkola Hanna 1:17.02
3400: Ote Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:17.04
2578: Skarppi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:17.11
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:17.78
4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:18.62
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:18.19
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:18.21
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:18.25
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:18.35
3758: Oke Tepsa R , Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:18.36
3962: H-huima Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:18.39
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:16.76
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:16.93
4371: Äipänhuima Aikio / Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:17.03
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:17.33
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:17.38
3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:18.13
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:15.67
Pikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:15.85
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:15.98
4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Kilpivaara Marko 1:17.18
3939: Pikas Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:18.11
4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:18.20
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:15.50
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:17.29
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:17.35
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:17.45
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:17.77
4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:17.95
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:15.26
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:15.51
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:17.08
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Mikkola Hanna 1:26.39
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri Hylätty
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Pikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:16.88
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Matero Seija 1:16.936
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:16.944
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:16.953
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:16.962
3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:17.03
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3400: Ote Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:16.67
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:16.84
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Tervaniemi Marko 1:17.10
4371: Äipänhuima Aikio / Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:17.14
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Somby Uula-Petteri 1:17.16
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna Hylätty

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Aika 3 Poissa DQ
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:17,130 1:15,500 1:15,260 Ei Ei
2 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18,435 1:16,760 1:15,510 Ei Ei
3 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:19,690 1:17,970 1:17,080 Ei Ei
4 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Mikkola Hanna 1:19,500 1:18,190 1:26,390 Ei Ei
5 4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17,570 1:15,670 Ei Kyllä
6 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:18,439 1:17,000 Ei Kyllä
7 Pikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:18,810 1:15,850 1:16,880 Ei Ei
8 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Matero Seija 1:20,281 1:17,290 1:16,936 Ei Ei
9 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:19,220 1:18,210 1:16,944 Ei Ei
10 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:18,790 1:16,930 1:16,953 Ei Ei
11 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18,870 1:18,130 1:16,962 Ei Ei
12 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:18,162 1:17,020 1:17,030 Ei Ei
13 3400: Ote Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:18,780 1:17,040 1:16,670 Ei Ei
14 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:18,490 1:15,980 1:16,840 Ei Ei
15 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Tervaniemi Marko 1:19,290 1:17,350 1:17,100 Ei Ei
16 4371: Äipänhuima Aikio / Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:18,166 1:17,030 1:17,140 Ei Ei
17 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Somby Uula-Petteri 1:17,590 1:18,500 1:17,160 Ei Ei
18 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:19,820 1:18,250 Ei Kyllä
19 2578: Skarppi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:18,910 1:17,110 Ei Ei
20 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Kilpivaara Marko 1:19,390 1:17,180 Ei Ei
21 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19,080 1:17,330 Ei Ei
22 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:18,560 1:17,380 Ei Ei
23 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18,880 1:17,450 Ei Ei
24 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18,650 1:17,770 Ei Ei
25 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:19,670 1:17,780 Ei Ei
26 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:18,990 1:17,950 Ei Ei
27 3939: Pikas Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:19,953 1:18,110 Ei Ei
28 3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:19,724 1:18,130 Ei Ei
29 4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:19,610 1:18,200 Ei Ei
30 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:17,440 1:18,350 Ei Ei
31 3758: Oke Tepsa R , Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:19,450 1:18,360 Ei Ei
32 3962: H-huima Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20,342 1:18,390 Ei Ei
33 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19,650 1:18,600 Ei Ei
34 4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:19,700 1:18,620 Ei Ei
35 4286: Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19,390 1:18,630 Ei Ei
36 3198: Koldi Lakela Mauri Kemin-Sompio Alatalo Janne 1:19,140 1:18,780 Ei Ei
37 3955: Raikuli Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti 1:19,725 Ei Ei
38 3739: Teimon Hirvasniemi Noora , Siurua Kauko Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:19,740 Ei Ei
39 Mustajalka Mikkola Juha Ivalo Tervaniemi Marko 1:19,750 Ei Ei
40 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:19,750 Ei Ei
41 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:19,810 Ei Ei
42 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:19,880 Ei Ei
43 3395: Hymypoika Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19,890 Ei Ei
44 4121: Ällikkä Vaarala T.S.T Oraniemi Mikkola Hanna 1:19,910 Ei Ei
45 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:19,930 Ei Ei
46 3668: Pikku Kingi Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:19,950 Ei Ei
47 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:19,955 Ei Ei
48 3341: Konna Kuukasjärvi Niko-Matti Lappi Mikkola Hanna 1:20,000 Ei Ei
49 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20,040 Ei Ei
50 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Mikkola Hanna 1:20,130 Ei Ei
51 Juice Päkkilä J & J-M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,180 Ei Ei
52 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Tervaniemi Marko 1:20,190 Ei Ei
53 3773: Leka Timonen M&J Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,220 Ei Ei
54 3800: Tumma Orre Sirpa Timisjärvi Matero Seija 1:20,282 Ei Ei
55 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:20,346 Ei Ei
56 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Tervaniemi Marko 1:20,440 Ei Ei
57 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Tervaniemi Marko 1:20,550 Ei Ei
58 Niitti Siurua Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:20,560 Ei Ei
59 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:20,570 Ei Ei
60 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:20,610 Ei Ei
61 3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:20,610 Ei Ei
62 4284: Isku Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:20,630 Ei Ei
63 3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:20,730 Ei Ei
64 2577: Zorro Karjalainen Nina Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20,760 Ei Ei
65 3873: Käyräkorva Marjala Mika O. Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:21,540 Ei Ei
66 3386: Gamu Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:21,650 Ei Ei
67 3775: Jyske Timonen Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22,920 Ei Ei
68 Sattasen Prinssi Autio Asko Sattasniemi Somby Uula-Petteri 1:23,940 Ei Ei
69 4189: Stoarbma Vaarala TST Oraniemi Mikkola Hanna 1:24,940 Ei Ei
70 3662: Millantähti Portimo Milla Ikonen Alatalo Janne Ei Kyllä
71 3487: Noste Länsman Eero Kaldoaivi Mikkola Hanna Ei Kyllä
72 4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Tervaniemi Marko Ei Kyllä