Lynx Porocup 2023 4. osakilpailu Lankojärvi Kuuma

Lähtö 1
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:20.100
4627: Parkki Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.609
4517: Kippari Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:21.877
4175: Mysteeri Luonuansuu Riikka Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:21.972
Lähtö 2
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2398: Kirakka Mikkola Jarkko Ivalo Mikkola Jonne 1:21.848
4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Päkkilä Eero 1:21.920
4667: Pisan tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.413
4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:22.437
Lähtö 3
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
6029: Hannan Suivakko Niila Matias Sara ja Nuutti Vuolab Paistunturi Kettunen Sari 1:21.029
6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:21.106
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:21.893
6005: Pitkis Jouni Kynkäänniemi Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:21.911
Lähtö 4
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:22.156
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22.264
4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22.366
4549: Olex Kynkäänniemi Jouni Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:22.618
Lähtö 5
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kettunen Sari 1:21.621
Keno Paso Toivo Petteri Näljänkä Pätsi Antti 1:21.624
4150: Haippi Kyrönniemi Janne Kollaja Päkkilä Eero 1:21.748
4776: Sivuväärä Siurua Henri Oijärvi Alatalo Janne 1:21.836
Lähtö 6
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
6039: Bambi Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Mika 1:20.771
2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:20.834
4032: Nipsu Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:21.307
6009: Pomppupallo Päkkilä Fiia ja Aslan Kiiminki Päkkilä Eero 1:22.102
Lähtö 7
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Tuima Seppänen Hanna-Mari Pintamo Alatalo Janne 1:21.087
4436: Huuttis Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:21.895
6011: Lihkku Asko Länsman/Tomi Vartiainen Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:21.922
4586: Hurjimus Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Lenni 1:22.235
Lähtö 8
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4584: Vilikas Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:21.325
4847: Mersu Vuolab Merja /Portimot Paistunturi Länsman Mika 1:21.371
4530: Annintähti Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.321
4838: Jorge Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:23.380
Lähtö 9
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.943
4666: Sämpylä Kenttälä R ja Kaleva E Pintamo Kettunen Sari 1:19.958
6018: Dielku Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:20.666
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:20.683
Lähtö 10
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4826: Itkusilmä Kauppila Jenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:20.213
4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Jonne 1:20.217
4674: Uljas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.251
4181: Raisu Anttonen Hannu Näljänkä Ruokamo Jani 1:22.760
Lähtö 11
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Kyhny Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:18.929
3976: Clex Tepsa Juha ja Reino/Hietala Aatu Oraniemi Päkkilä Eero 1:19.913
4036: Ryöstökki Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Jonne Hylätty
4149: Valta Kyrönniemi Laura Kollaja Kynkäänniemi Tommi Hylätty
Lähtö 12
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:22.447
6016: Cuoggá Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22.480
4820: Linko Konttaniemi Jarno Palojärvi Pätsi Antti 1:22.961
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Hepola Senni 1:23.173
Lähtö 13
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:21.327
4803: Verneri Miika ja pojat Pintamo Pätsi Antti 1:21.556
4664: Sattumusta Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.613
4037: Tumma Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari Hylätty
Lähtö 1
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4674: Uljas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:19.481
4847: Mersu Vuolab Merja /Portimot Paistunturi Länsman Mika 1:19.533
6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.974
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:20.019
4826: Itkusilmä Kauppila Jenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:20.089
Tuima Seppänen Hanna-Mari Pintamo Alatalo Janne 1:20.108
Lähtö 2
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4666: Sämpylä Kenttälä R ja Kaleva E Pintamo Kettunen Sari 1:17.769
Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:17.831
2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:17.975
4032: Nipsu Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:18.237
4627: Parkki Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:18.281
6011: Lihkku Asko Länsman/Tomi Vartiainen Kaldoaivi Alatalo Janne 1:18.457
Lähtö 3
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4584: Vilikas Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:18.673
Kyhny Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:18.723
4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kettunen Sari 1:18.780
4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Jonne 1:18.789
6018: Dielku Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.233
6005: Pitkis Jouni Kynkäänniemi Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:19.770
Lähtö 4
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4436: Huuttis Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:18.555
4803: Verneri Miika ja pojat Pintamo Pätsi Antti 1:19.568
4664: Sattumusta Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:19.569
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:19.728
3976: Clex Tepsa Juha ja Reino/Hietala Aatu Oraniemi Päkkilä Eero 1:20.213
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Sarajärvi Eemil Hylätty
Lähtö 5
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.176
6039: Bambi Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Mika 1:19.344
4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:19.527
4150: Haippi Kyrönniemi Janne Kollaja Päkkilä Eero 1:19.671
Keno Paso Toivo Petteri Näljänkä Pätsi Antti 1:20.035
4776: Sivuväärä Siurua Henri Oijärvi Alatalo Janne 1:20.088
Lähtö 6
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:18.917
2398: Kirakka Mikkola Jarkko Ivalo Mikkola Jonne 1:18.997
4517: Kippari Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:19.362
4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:19.400
4175: Mysteeri Luonuansuu Riikka Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:19.580
6029: Hannan Suivakko Niila Matias Sara ja Nuutti Vuolab Paistunturi Kettunen Sari Hylätty
Ajat
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:17.885
4666: Sämpylä Kenttälä R ja Kaleva E Pintamo Kettunen Sari 1:17.924
4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:18.329
4674: Uljas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:18.639
4584: Vilikas Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:18.778
4436: Huuttis Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:18.909
Ajat
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:18.407
2398: Kirakka Mikkola Jarkko Ivalo Mikkola Jonne 1:18.440
6039: Bambi Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Mika 1:18.713
4803: Verneri Miika ja pojat Pintamo Kynkäänniemi Tommi 1:18.841
Kyhny Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:18.880
4847: Mersu Vuolab Merja /Portimot Paistunturi Alatalo Janne 1:19.076
Ajat
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Alatalo Janne 1:18.666
2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:18.707
4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kettunen Sari 1:18.743
4664: Sattumusta Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:18.812
4517: Kippari Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:19.081
4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:19.170
Lopputulokset
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Aika 3 Poissa DQ Pisteet Poro | Ajaja | Paliskunta
1 4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19,943 1:19,176 1:17,885 Ei Ei 36 | 10 | 10
2 4666: Sämpylä Kenttälä R ja Kaleva E Pintamo Kettunen Sari 1:19,958 1:17,769 1:17,924 Ei Ei 35 | 9 | 9
3 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:20,100 1:18,917 1:18,329 Ei Ei 34 | 8 | 8
4 4674: Uljas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20,251 1:19,481 1:18,639 Ei Ei 33 | 7 | 7
5 4584: Vilikas Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21,325 1:18,673 1:18,778 Ei Ei 32 | 6 | 6
6 4436: Huuttis Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:21,895 1:18,555 1:18,909 Ei Ei 31 | 5 | 5
7 Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:21,327 1:17,831 1:18,407 Ei Ei 30 | 4 | 4
8 2398: Kirakka Mikkola Jarkko Ivalo Mikkola Jonne 1:21,848 1:18,997 1:18,440 Ei Ei 29 | 0 | 3
9 6039: Bambi Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Mika 1:20,771 1:19,344 1:18,713 Ei Ei 28 | 0 | 2
10 4803: Verneri Miika ja pojat Pintamo Kynkäänniemi Tommi 1:21,556 1:19,568 1:18,841 Ei Ei 27 | 3 | 1
11 Kyhny Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:18,929 1:18,723 1:18,880 Ei Ei 26 | 0 | 0
12 4847: Mersu Vuolab Merja /Portimot Paistunturi Alatalo Janne 1:21,371 1:19,533 1:19,076 Ei Ei 25 | 0 | 0
13 6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Alatalo Janne 1:21,106 1:19,974 1:18,666 Ei Ei 24 | 0 | 0
14 2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:20,834 1:17,975 1:18,707 Ei Ei 23 | 0 | 0
15 4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kettunen Sari 1:21,621 1:18,780 1:18,743 Ei Ei 22 | 0 | 0
16 4664: Sattumusta Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,613 1:19,569 1:18,812 Ei Ei 21 | 2 | 0
17 4517: Kippari Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:21,877 1:19,362 1:19,081 Ei Ei 20 | 0 | 0
18 4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:21,920 1:19,527 1:19,170 Ei Ei 19 | 0 | 0
19 4032: Nipsu Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:21,307 1:18,237 Ei Ei 18 | 0 | 0
20 4627: Parkki Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:21,609 1:18,281 Ei Ei 17 | 0 | 0
21 6011: Lihkku Asko Länsman/Tomi Vartiainen Kaldoaivi Alatalo Janne 1:21,922 1:18,457 Ei Ei 16 | 0 | 0
22 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Jonne 1:20,217 1:18,789 Ei Ei 15 | 0 | 0
23 6018: Dielku Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:20,666 1:19,233 Ei Ei 14 | 0 | 0
24 4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Pätsi Antti 1:22,156 1:19,400 Ei Ei 13 | 0 | 0
25 4175: Mysteeri Luonuansuu Riikka Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:21,972 1:19,580 Ei Ei 12 | 1 | 0
26 4150: Haippi Kyrönniemi Janne Kollaja Päkkilä Eero 1:21,748 1:19,671 Ei Ei 11 | 0 | 0
27 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Länsman Mika 1:22,447 1:19,728 Ei Ei 10 | 0 | 0
28 6005: Pitkis Jouni Kynkäänniemi Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:21,911 1:19,770 Ei Ei 9 | 0 | 0
29 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:20,683 1:20,019 Ei Ei 8 | 0 | 0
30 Keno Paso Toivo Petteri Näljänkä Pätsi Antti 1:21,624 1:20,035 Ei Ei 7 | 0 | 0
31 4776: Sivuväärä Siurua Henri Oijärvi Alatalo Janne 1:21,836 1:20,088 Ei Ei 6 | 0 | 0
32 4826: Itkusilmä Kauppila Jenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:20,213 1:20,089 Ei Ei 5 | 0 | 0
33 Tuima Seppänen Hanna-Mari Pintamo Alatalo Janne 1:21,087 1:20,108 Ei Ei 4 | 0 | 0
34 3976: Clex Tepsa Juha ja Reino/Hietala Aatu Oraniemi Päkkilä Eero 1:19,913 1:20,213 Ei Ei 3 | 0 | 0
35 6029: Hannan Suivakko Niila Matias Sara ja Nuutti Vuolab Paistunturi Kettunen Sari 1:21,029 Ei Kyllä 2 | 0 | 0
36 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:21,893 Ei Kyllä 1 | 0 | 0
37 6009: Pomppupallo Päkkilä Fiia ja Aslan Kiiminki Päkkilä Eero 1:22,102 Ei Ei 0 | 0 | 0
38 4586: Hurjimus Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Lenni 1:22,235 Ei Ei 0 | 0 | 0
39 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22,264 Ei Ei 0 | 0 | 0
40 4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22,366 Ei Ei 0 | 0 | 0
41 4667: Pisan tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22,413 Ei Ei 0 | 0 | 0
42 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:22,437 Ei Ei 0 | 0 | 0
43 6016: Cuoggá Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22,480 Ei Ei 0 | 0 | 0
44 4549: Olex Kynkäänniemi Jouni Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:22,618 Ei Ei 0 | 0 | 0
45 4181: Raisu Anttonen Hannu Näljänkä Ruokamo Jani 1:22,760 Ei Ei 0 | 0 | 0
46 4820: Linko Konttaniemi Jarno Palojärvi Pätsi Antti 1:22,961 Ei Ei 0 | 0 | 0
47 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Hepola Senni 1:23,173 Ei Ei 0 | 0 | 0
48 4530: Annintähti Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani 1:23,321 Ei Ei 0 | 0 | 0
49 4838: Jorge Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Jonne 1:23,380 Ei Ei 0 | 0 | 0
50 4149: Valta Kyrönniemi Laura Kollaja Kynkäänniemi Tommi Ei Kyllä 0 | 0 | 0
51 4036: Ryöstökki Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Jonne Ei Kyllä 0 | 0 | 0
52 4037: Tumma Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari Ei Kyllä 0 | 0 | 0