BRP Porocup 2019 4. osakilpailu Ranua Juniori

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Ikonen Jonne Poissa
4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Jere 1:17.232
Juniori 2 Juniori poro Ikonen Tervaniemi Pekka 1:17.511
3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19.148
4205: Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:19.799
3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Karjalainen Kira 1:19.865
3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Elias 1:20.339
4365: Lumo Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Aaro 1:20.982
4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:21.276
4407: Gievra Team Sápmi Paistunturi Somby Heikki Matias 1:21.479
Juniori 3 Juniori poro Muddusjärvi Tervaniemi Ruut 1:21.642
juniori 4 juniori poro Ivalo Mikkola Jonne 1:21,990
3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:22.111
3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Hepola Sonja 1:22.223
Juniori 1 Juniori poro Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:22.333
4286: Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Noel 1:25.585
2471: Hiski Team Weeman , Mäntyranta Oijärvi Yliniva Hannes 1:25,795
4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Sarajärvi Eemil Hylätty
4158: Kankinen Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni Hylätty

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Poissa DQ
1 4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Jere 1:17,232 Ei Ei
2 Juniori 2 Juniori poro Ikonen Tervaniemi Pekka 1:17,511 Ei Ei
3 3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19,148 Ei Ei
4 4205: Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:19,799 Ei Ei
5 3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Karjalainen Kira 1:19,865 Ei Ei
6 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Elias 1:20,339 Ei Ei
7 4365: Lumo Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Aaro 1:20,982 Ei Ei
8 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:21,276 Ei Ei
9 4407: Gievra Team Sápmi Paistunturi Somby Heikki Matias 1:21,479 Ei Ei
10 Juniori 3 Juniori poro Muddusjärvi Tervaniemi Ruut 1:21,642 Ei Ei
11 juniori 4 juniori poro Ivalo Mikkola Jonne 1:21,990 Ei Ei
12 3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:22,111 Ei Ei
13 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Hepola Sonja 1:22,223 Ei Ei
14 Juniori 1 Juniori poro Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:22,333 Ei Ei
15 4286: Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Noel 1:25,585 Ei Ei
16 2471: Hiski Team Weeman , Mäntyranta Oijärvi Yliniva Hannes 1:25,795 Ei Ei
17 4158: Kankinen Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni Ei Kyllä
18 4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Sarajärvi Eemil Ei Kyllä
19 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Ikonen Jonne Kyllä Ei