BRP Porocup 2019 3. osakilpailu Luosto Yleinen

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:24.067
4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.281
4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:24.582
4560: Tähtiotta Kenttälä Riikka Kuivasalmi Kovalainen Niko 1:26.494
2916: Vikuri Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 2:35.259
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24.370
4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.468
3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Kettunen Sari 1:24.601
4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24.810
4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.023
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.546
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:23.567
4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24.600
3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24.754
4318: Teppolainen Kanniala Arto Syväjärvi Päkkilä Eero 1:39.075
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:23.437
4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23.454
4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:23.708
3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:23.841
4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23.987
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.937
4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.988
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:22.992
4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.933
2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:26.311
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.481
4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:23.852
4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:23.871
2911: Dollaripilikki Pulska Tapani H Kemin-Sompio Kuosku Sari Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.689
4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Määttä Niina 1:24.312
4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24.390
Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:24.719
4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:25.430
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22.854
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22.856
4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:25.278
4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.350
4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:27.616
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:24.169
4575: Pilikkajalaka Timonen / Turpeinen Pintamo Somby Uula-Petteri 1:24.214
4599: Kivis Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:25.369
4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26.343
4467: Hellurei Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:26.389
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4369: Laukki Tepsa Matti Oraniemi Lahdenperä Jaakko Poissa
4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22.499
4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.500
2913: Sievä-Sarvi Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:29.053
4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24.556
4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:24.567
4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:24.613
4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:24.639
4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.686
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24.235
4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:25.734
Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.772
4163: Hillantilikku Kuukasjärvi Jorma Sattasniemi Mikkola Hanna 1:25.837
3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2912: Käyrä Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.566
4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.879
4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1:26.259
4432: Pilpakka Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:29.547
4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4162: Samurai Merkku Mika / Team Lakela Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi Poissa
4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.558
4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:25.650
4597: Udu Mäntynen E./M-A Tolva Kilpivaara Marko 1:25.799
4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:25.157
4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25.266
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:25.281
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:25.337
4129: Ramsau Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.682
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:24.230
4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:24.365
2818: Seehkon Rist Juhan Sallivaara Matero Seija 1:25.148
3882: Hero Pulska Johannes Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.319
4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:26.068
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:28.121
2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:28.368
4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina Hylätty
4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4601: Blex Hietala / Tepsa Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24.541
4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko 1:24.656
4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:25.825
4502: Iiskonvalkko Ahvenainen Iisko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.849
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:24.912
4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:24.992
4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.547
4504: Yoda Piippolainen Aaro Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi 1:26.279
Ohari Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:29.546
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4585: Täplä Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:24.916
4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:24.991
3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.261
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:26.061
4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:26.289
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:26.266
4467: Hellurei Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:26.336
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:26.346
4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:26.368
4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1:26.611
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:24.351
4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:24.373
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:25.295
3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.439
4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.441
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:27.437
2912: Käyrä Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:27.453
4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:27.645
4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:27.911
4432: Pilpakka Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:39.830
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.504
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:24.528
4597: Udu Mäntynen E./M-A Tolva Kilpivaara Marko 1:24.541
4575: Pilikkajalaka Timonen / Turpeinen Pintamo Somby Uula-Petteri 1:24.577
4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:25.496
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:25.161
4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:26.270
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:26.281
2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:26.557
3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:26.719
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24.476
Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.485
3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24.577
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:24.886
4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.005
4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.195
2916: Vikuri Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:26.191
4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26.525
3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Kettunen Sari Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.340
4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:25.362
4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:25.503
4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:25.601
4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko Poissa
3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:25.322
4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25.385
4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:25.811
Ohari Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:27.069
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:24.664
4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:24.697
4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.705
4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.741
4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:25.061
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:23.924
4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Määttä Niina 1:23.933
2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24.037
4163: Hillantilikku Kuukasjärvi Jorma Sattasniemi Mikkola Hanna 1:24.136
4129: Ramsau Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:26.260
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.239
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:23.307
3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.411
4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23.496
4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:23.964
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:24.028
4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26.398
Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:26.406
4560: Tähtiotta Kenttälä Riikka Kuivasalmi Kovalainen Niko 1:26.428
2913: Sievä-Sarvi Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:28.026
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.811
3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:24.883
2818: Seehkon Rist Juhan Sallivaara Matero Seija 1:25.443
4585: Täplä Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:25.624
3882: Hero Pulska Johannes Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:27.192
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:24.721
4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.724
4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24.836
4502: Iiskonvalkko Ahvenainen Iisko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24.879
4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:25.113
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:24.135
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:24.341
4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.369
4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24.494
4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.558

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Loppuaika
1 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22,689 1:21,504 2:44,193
2 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20,481 1:24,721 2:45,202
3 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:25,281 1:21,005 2:46,286
4 4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22,937 1:23,496 2:46,433
5 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22,856 1:23,924 2:46,780
6 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:23,546 1:23,239 2:46,785
7 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:22,992 1:24,341 2:47,333
8 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22,988 1:24,494 2:47,482
9 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:24,230 1:23,307 2:47,537
10 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:23,567 1:24,028 2:47,595
11 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22,854 1:24,886 2:47,740
12 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:23,437 1:24,351 2:47,788
13 4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko 1:24,656 1:23,195 2:47,851
14 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23,454 1:24,724 2:48,178
15 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Määttä Niina 1:24,312 1:23,933 2:48,245
16 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23,500 1:25,161 2:48,661
17 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,261 1:23,411 2:48,672
18 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23,987 1:24,697 2:48,684
19 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24,235 1:24,476 2:48,711
20 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:24,365 1:24,373 2:48,738
21 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:24,613 1:24,135 2:48,748
22 4575: Pilikkajalaka Timonen / Turpeinen Pintamo Somby Uula-Petteri 1:24,214 1:24,577 2:48,791
23 3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24,370 1:24,577 2:48,947
24 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,281 1:24,705 2:48,986
25 3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:24,169 1:24,883 2:49,052
26 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:24,067 1:25,061 2:49,128
27 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:23,841 1:25,322 2:49,163
28 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:24,468 1:24,741 2:49,209
29 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25,266 1:23,964 2:49,230
30 4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:23,933 1:25,496 2:49,429
31 4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24,810 1:24,836 2:49,646
32 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:24,582 1:25,113 2:49,695
33 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,350 1:24,369 2:49,719
34 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24,390 1:25,362 2:49,752
35 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24,541 1:25,385 2:49,926
36 4163: Hillantilikku Kuukasjärvi Jorma Sattasniemi Mikkola Hanna 1:25,837 1:24,136 2:49,973
37 4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:23,708 1:26,270 2:49,978
38 4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:24,639 1:25,503 2:50,142
39 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24,754 1:25,439 2:50,193
40 Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,772 1:24,485 2:50,257
41 4597: Udu Mäntynen E./M-A Tolva Kilpivaara Marko 1:25,799 1:24,541 2:50,340
42 4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,023 1:25,340 2:50,363
43 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:25,825 1:24,558 2:50,383
44 4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:25,734 1:24,664 2:50,398
45 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:24,912 1:25,601 2:50,513
46 4585: Täplä Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:24,916 1:25,624 2:50,540
47 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:26,061 1:24,528 2:50,589
48 2818: Seehkon Rist Juhan Sallivaara Matero Seija 1:25,148 1:25,443 2:50,591
49 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:25,337 1:25,295 2:50,632
50 4502: Iiskonvalkko Ahvenainen Iisko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,849 1:24,879 2:50,728
51 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:26,068 1:24,811 2:50,879
52 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24,556 1:26,346 2:50,902
53 4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,558 1:25,441 2:50,999
54 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24,686 1:26,368 2:51,054
55 Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:24,719 1:26,406 2:51,125
56 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:25,157 1:26,281 2:51,438
57 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:23,871 1:27,645 2:51,516
58 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:25,430 1:26,266 2:51,696
59 4129: Ramsau Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,682 1:26,260 2:51,942
60 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:26,289 1:25,811 2:52,100
61 4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25,879 1:26,398 2:52,277
62 2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:28,368 1:24,037 2:52,405
63 3882: Hero Pulska Johannes Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,319 1:27,192 2:52,511
64 4467: Hellurei Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:26,389 1:26,336 2:52,725
65 2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:26,311 1:26,557 2:52,868
66 4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26,343 1:26,525 2:52,868
67 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1:26,259 1:26,611 2:52,870
68 4560: Tähtiotta Kenttälä Riikka Kuivasalmi Kovalainen Niko 1:26,494 1:26,428 2:52,922
69 4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,547 1:27,437 2:52,984
70 2912: Käyrä Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,566 1:27,453 2:53,019
71 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:25,278 1:27,911 2:53,189
72 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:28,121 1:26,719 2:54,840
73 Ohari Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:29,546 1:27,069 2:56,615
74 2913: Sievä-Sarvi Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:29,053 1:28,026 2:57,079
75 4432: Pilpakka Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:29,547 1:39,830 3:09,377
76 2916: Vikuri Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 2:35,259 1:26,191 4:01,450
77 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22,499 Hylätty
78 3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Kettunen Sari 1:24,601 Hylätty
79 4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:24,992 Hylätty
80 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:25,650 Poissa
81 2911: Dollaripilikki Pulska Tapani H Kemin-Sompio Kuosku Sari Hylätty
82 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:23,852 Poissa
83 4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani Hylätty
84 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:24,567 Poissa
85 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri Hylätty
86 4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24,600 Poissa
87 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko Hylätty
88 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:24,991 Poissa
89 4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina Hylätty
90 4599: Kivis Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:25,369 Poissa
91 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
92 4504: Yoda Piippolainen Aaro Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi 1:26,279 Poissa
93 4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
94 4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:27,616 Poissa
95 4369: Laukki Tepsa Matti Oraniemi Lahdenperä Jaakko Poissa
96 4318: Teppolainen Kanniala Arto Syväjärvi Päkkilä Eero 1:39,075 Poissa
97 4601: Blex Hietala / Tepsa Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
98 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
99 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero Poissa
100 4162: Samurai Merkku Mika / Team Lakela Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi Poissa