BRP Porocup 2019 3. osakilpailu Luosto Kuuma

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.838
3496: Silver Länsman Niilo Kaldoaivi Määttä Niina 1:21.900
4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23.095
4222: Verenmusta Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24.487
3873: Käyräkorva Marjala Mika O. Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:26.015
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.823
4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:22.846
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:22.916
3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.932
3386: Gamu Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:25.056
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:20.592
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:22.466
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:22.582
4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:22.584
3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:23.494
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.722
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:24.019
4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:24.165
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24.194
3881: Pile Lakela Mauri Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:26.097
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:23.259
4115: Pusku Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23.298
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.312
4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23.518
4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:23.626
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.341
3948: Tahti Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Mika 1:22.545
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:22.958
4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.240
3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:23.252
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:19.527
4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:21.859
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.938
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:22.369
4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Alatalo Janne 1:24.077
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.541
3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:22.668
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:22.801
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.751
4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23.774
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri Poissa
4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.839
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:21.946
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.494
4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:24.552
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.797
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:22.611
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.347
3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.746
4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24.793
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.763
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.831
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22.878
3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:22.972
3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:23.479
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:22.663
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.687
4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:22.691
4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:22.976
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.194
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21.125
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23.440
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23.505
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23.684
3818: Soma Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:24.357
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3496: Silver Länsman Niilo Kaldoaivi Määttä Niina 1:22.916
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.926
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:23.021
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.148
4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23.230
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:23.092
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:23.116
4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:23.838
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23.900
3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.004
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.191
4115: Pusku Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23.330
4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23.366
3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24.410
3386: Gamu Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:25.376
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:22.259
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.310
4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:22.383
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:22.544
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.138
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:20,140
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:21,860
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22,490
4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22,520
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:22,815
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.601
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:22.981
4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:23.002
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.034
3873: Käyräkorva Marjala Mika O. Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:26.674
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:20.055
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.352
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.586
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.156
4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Alatalo Janne 1:24.208
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.769
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:19.941
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.932
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:20.957
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:22.368
3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.031
3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:23.118
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:23.344
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.784
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:21.790
4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:21.910
3818: Soma Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:23.872
4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:23.910
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.750
3948: Tahti Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.854
4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.878
3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:21.957
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:22.054
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.679
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:22.738
4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23.724
4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.760
3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:24.115

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Loppuaika
1 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:19,527 1:20,957 2:40,484
2 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:20,592 1:20,055 2:40,647
3 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20,838 1:19,941 2:40,779
4 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21,341 1:19,769 2:41,110
5 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21,125 1:20,140 2:41,265
6 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21,938 1:21,352 2:43,290
7 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21,541 1:21,750 2:43,291
8 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:21,797 1:21,601 2:43,398
9 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:22,916 1:20,932 2:43,848
10 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:21,946 1:22,259 2:44,205
11 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:22,369 1:21,860 2:44,229
12 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:22,466 1:21,790 2:44,256
13 3948: Tahti Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Mika 1:22,545 1:21,854 2:44,399
14 4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:22,691 1:21,784 2:44,475
15 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:22,846 1:21,910 2:44,756
16 3496: Silver Länsman Niilo Kaldoaivi Määttä Niina 1:21,900 1:22,916 2:44,816
17 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:22,584 1:22,383 2:44,967
18 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:22,687 1:22,310 2:44,997
19 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:21,839 1:23,191 2:45,030
20 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:22,611 1:22,544 2:45,155
21 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:23,252 1:21,957 2:45,209
22 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22,763 1:22,490 2:45,253
23 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:22,976 1:22,368 2:45,344
24 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23,440 1:22,054 2:45,494
25 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22,823 1:22,679 2:45,502
26 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23,722 1:21,878 2:45,600
27 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:21,859 1:23,838 2:45,697
28 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:22,582 1:23,148 2:45,730
29 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:22,663 1:23,092 2:45,755
30 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22,831 1:22,926 2:45,757
31 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22,878 1:23,021 2:45,899
32 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:22,958 1:22,981 2:45,939
33 3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:22,972 1:23,031 2:46,003
34 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22,932 1:23,118 2:46,050
35 4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:23,259 1:22,815 2:46,074
36 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:22,801 1:23,344 2:46,145
37 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23,095 1:23,230 2:46,325
38 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23,347 1:23,138 2:46,485
39 4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:23,626 1:23,002 2:46,628
40 4115: Pusku Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23,298 1:23,330 2:46,628
41 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:22,668 1:24,004 2:46,672
42 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:24,019 1:22,738 2:46,757
43 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:23,194 1:23,586 2:46,780
44 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23,751 1:23,034 2:46,785
45 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23,518 1:23,366 2:46,884
46 4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23,240 1:23,760 2:47,000
47 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:24,552 1:22,520 2:47,072
48 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24,194 1:23,116 2:47,310
49 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:23,505 1:23,900 2:47,405
50 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23,774 1:23,724 2:47,498
51 3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:23,479 1:24,115 2:47,594
52 3855: Pikkukiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:23,494 1:24,410 2:47,904
53 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:24,165 1:23,910 2:48,075
54 3818: Soma Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:24,357 1:23,872 2:48,229
55 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Alatalo Janne 1:24,077 1:24,208 2:48,285
56 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24,494 1:24,156 2:48,650
57 3386: Gamu Aikio Paulus Sallivaara Matero Seija 1:25,056 1:25,376 2:50,432
58 3873: Käyräkorva Marjala Mika O. Kemin-Sompio Kuosku Marita 1:26,015 1:26,674 2:52,689
59 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23,312 Hylätty
60 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23,684 Hylätty
61 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri Poissa
62 4222: Verenmusta Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24,487 Poissa
63 4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24,793 Poissa
64 3881: Pile Lakela Mauri Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:26,097 Poissa
65 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:23,746 Poissa