BRP Porocup 2019 2. osakilpailu Yli-Ii Karsinta

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
Lapikas Tuomas Eino/ Aimo Ekonoja Orajärvi Lahdenperä Jaakko Poissa
Noste Esko Kyrönniemi Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Poissa
Ventti Esko/juha kyrönniemi Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Poissa
kysymys4 Heinikoski Riku Näljänkä Ruokamo Jani Poissa
4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,759
4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:23,223
4154: Musti Isoaho Seppo Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23,723
4163: Hillantilikku Kuukasjärvi Jorma Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23.746
4162: Samurai Merkku Mika / Team Lakela Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi 1:23,831
4164: J A Seppänen/ Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:24.072
4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:24.318
4161: Reinikainen Erkkilä Petri Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,873
4875: Jokeri Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:25.083
4874: Rampe Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:26,772
Mustakero Team Kolme serkusta Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:26,850
Loikkari Kenttälä Reijo Pintamo Alatalo Janne 1:26,921
Teko Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:26,969
Napsu Sipola J&L Oijärvi Alatalo Janne 1:27,290
Muumipeikko Steniukset Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:31,131
Pioneeri Oliver Appel Oijärvi Alatalo Janne 1:31,555
4873: Kiista Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:35,421
Loiste Sipola J&L Oijärvi Alatalo Janne Hylätty
Välke Syväjärvi Heli Lohijärvi Kovalainen Niko Hylätty
Roope Venla Perttu Kuukas Alatalo Janne Hylätty
Juha88 Selena/Mertsi stenius Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Poissa DQ
1 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko Ei Ei
2 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko Ei Ei
3 4154: Musti Isoaho Seppo Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Ei Ei
4 4163: Hillantilikku Kuukasjärvi Jorma Sattasniemi Mikkola Hanna Ei Ei
5 4162: Samurai Merkku Mika / Team Lakela Pyhä-Kallio Kaakkurivaara Aimi Ei Ei
6 4164: J A Seppänen/ Lauronen Pintamo Alatalo Janne Ei Ei
7 4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne Ei Ei
8 4161: Reinikainen Erkkilä Petri Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Ei Ei
9 4875: Jokeri Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne Ei Ei
10 4874: Rampe Piri Juha Kuukas Alatalo Janne Ei Ei
11 Mustakero Team Kolme serkusta Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Ei Ei
12 Loikkari Kenttälä Reijo Pintamo Alatalo Janne Ei Ei
13 Teko Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko Ei Ei
14 Napsu Sipola J&L Oijärvi Alatalo Janne Ei Ei
15 Muumipeikko Steniukset Pudasjärven Livo Alatalo Janne Ei Ei
16 Pioneeri Oliver Appel Oijärvi Alatalo Janne Ei Ei
17 4873: Kiista Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne Ei Ei
18 Juha88 Selena/Mertsi stenius Pudasjärven Livo Alatalo Janne Ei Kyllä
19 Loiste Sipola J&L Oijärvi Alatalo Janne Ei Kyllä
20 Roope Venla Perttu Kuukas Alatalo Janne Ei Kyllä
21 Välke Syväjärvi Heli Lohijärvi Kovalainen Niko Ei Kyllä
22 Noste Esko Kyrönniemi Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Kyllä Ei
23 Lapikas Tuomas Eino/ Aimo Ekonoja Orajärvi Lahdenperä Jaakko Kyllä Ei
24 kysymys4 Heinikoski Riku Näljänkä Ruokamo Jani Kyllä Ei
25 Ventti Esko/juha kyrönniemi Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Kyllä Ei