BRP Porocup 2019 2. osakilpailu Yli-Ii Yleinen

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.843
4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:24.932
4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:24.969
4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.024
4109: Ykslysti Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:26.126
2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:26.349
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.449
4241: Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.585
4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23.878
2912: Käyrä Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.971
3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:24.197
4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani 1:24.244
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.160
4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:25.232
3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.467
4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.821
4129: Ramsau Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.864
4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:26.497
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:24.207
3882: Hero Pulska Johannes Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24.229
2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Pätsi Antti 1:24.248
4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.313
4585: Täplä Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:24.735
4116: Vitakorva Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27.491
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:24.965
4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:25.023
4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.265
4169: Hankakorva Gardin Kullervo Muonio Lahdenperä Jaakko 1:26.219
4575: Pilikkajalaka Timonen / Turpeinen Pintamo Somby Uula-Petteri 1:26.943
4445: Liukas Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26.968
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:22.780
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:22.834
4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.871
4596: Nopsanlento Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:25.634
2915: Opama Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.769
4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:26.469
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:22.402
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:22.503
4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23.651
4556: Pätkä Kuukasjärvi Niilo Lappi Mikkola Hanna 1:24.282
4552: Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:25.636
4126: Onneli Kynkäänniemi Lyydia Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27.344
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:23.577
4468: Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23.590
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:24.352
4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Kilpivaara Marko 1:24.491
4117: Lovi Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:26.597
4127: Pop Kynkäänniemi Kalevi Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27.054
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.350
4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:22.367
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:23.737
4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.770
4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.048
4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25.173
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:24.382
4248: Roihu Veljekset Kaleva /Lantto Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:27.870
3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna Hylätty
4370: Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne Hylätty
4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko Hylätty
4422: Sword Päkkilä Noel Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.113
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.273
3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24.232
4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko 1:25.204
4435: Murtsi Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:25.227
4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25.879
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.160
4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:25.305
4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.391
4565: Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1:26.918
2909: Rassi Laitila / Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:29.173
4558: Köyrijä Kyrönniemi Niklas Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:23.949
3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.964
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23.974
4412: Maxi Huhta Pirkko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.756
4120: Tivi Kynkäänniemi Eveliina Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:27.183
2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:31.541
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1:25.299
4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:25.372
3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:25.445
4502: Iiskonvalkko Ahvenainen Iisko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.526
4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:25.573
4444: Jyrä Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25.649
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24.189
4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.332
3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24.539
3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25.142
4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4414: Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.620
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:21.983
4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.077
4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24.080
4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24.167
4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:24.646
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.370
4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:23.434
4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.610
4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24.465
4467: Hellurei Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:24.518
4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:25.671
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Somby Uula-Petteri 1:24.895
4443: PP Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:26.119
4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27.376
4590: Sapekas Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:27.541
4296: Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:27.614
4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:33.659
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22.457
4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.556
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:23.668
4599: Kivis Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:25.233
4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne Hylätty
4431: Rosteri Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:19.877
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:20.000
3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:20.040
4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:20.071
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.080
4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.485
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:18.522
4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Somby Uula-Petteri 1:22.425
4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko Hylätty
4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:19.773
4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:20.441
4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.055
4468: Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:21.252
4241: Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:21.362
4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:21.672
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:19.750
4414: Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.752
4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:20.038
3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:20.070
4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:20.806
4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:19.671
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:19.990
4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20.237
4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.009
4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.571
4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.583
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:20.292
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:20.307
4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:20.492
4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:20.669
4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:21.199
4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.231
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:18.983
4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:18.999
4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:19.354
4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:19.369
4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:19.461
4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:19.928
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4414: Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Poissa
3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:19.553
4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:19.572
3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:19.590
4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:19.734
4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Kilpivaara Marko 1:20.266

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Aika 3 Poissa DQ
1 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23,273 1:19,877 1:18,983 Ei Ei
2 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:21,160 1:18,522 1:18,999 Ei Ei
3 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:22,834 1:19,671 1:19,354 Ei Ei
4 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:22,402 1:19,773 1:19,369 Ei Ei
5 4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:22,367 1:19,750 1:19,461 Ei Ei
6 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:21,983 1:20,292 1:19,928 Ei Ei
7 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:23,737 1:20,307 1:19,553 Ei Ei
8 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:23,668 1:19,990 1:19,572 Ei Ei
9 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:23,577 1:20,000 1:19,590 Ei Ei
10 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:23,434 1:20,441 1:19,734 Ei Ei
11 4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Kilpivaara Marko 1:24,895 1:22,425 1:20,266 Ei Ei
12 4414: Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21,620 1:19,752 Kyllä Ei
13 4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:24,207 1:20,038 Ei Ei
14 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22,350 1:20,040 Ei Ei
15 3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,160 1:20,070 Ei Ei
16 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:23,370 1:20,071 Ei Ei
17 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:22,503 1:20,080 Ei Ei
18 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:22,457 1:20,237 Ei Ei
19 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23,770 1:20,485 Ei Ei
20 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:22,556 1:20,492 Ei Ei
21 4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24,843 1:20,669 Ei Ei
22 4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:24,382 1:20,806 Ei Ei
23 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23,651 1:21,009 Ei Ei
24 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:23,610 1:21,055 Ei Ei
25 4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Kettunen Sari 1:22,780 1:21,199 Ei Ei
26 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22,871 1:21,231 Ei Ei
27 4468: Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23,590 1:21,252 Ei Ei
28 4241: Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23,585 1:21,362 Ei Ei
29 4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23,878 1:21,571 Ei Ei
30 4247: Turbo II Kaleva Juhani Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24,189 1:21,583 Ei Ei
31 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23,113 1:21,672 Ei Ei
32 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23,449 Ei Kyllä
33 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:23,949 Ei Kyllä
34 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23,964 Ei Kyllä
35 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:24,965 Ei Kyllä
36 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1:25,299 Ei Kyllä
37 2912: Käyrä Pulska Vilho Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23,971 Ei Ei
38 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23,974 Ei Ei
39 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:24,048 Ei Ei
40 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24,077 Ei Ei
41 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24,080 Ei Ei
42 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:24,167 Ei Ei
43 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:24,197 Ei Ei
44 3882: Hero Pulska Johannes Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:24,229 Ei Ei
45 3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24,232 Ei Ei
46 4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani 1:24,244 Ei Ei
47 2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Pätsi Antti 1:24,248 Ei Ei
48 4556: Pätkä Kuukasjärvi Niilo Lappi Mikkola Hanna 1:24,282 Ei Ei
49 4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,313 Ei Ei
50 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:24,332 Ei Ei
51 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:24,352 Ei Ei
52 4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,465 Ei Ei
53 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Kilpivaara Marko 1:24,491 Ei Ei
54 4467: Hellurei Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:24,518 Ei Ei
55 3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:24,539 Ei Ei
56 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:24,646 Ei Ei
57 4585: Täplä Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:24,735 Ei Ei
58 4412: Maxi Huhta Pirkko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,756 Ei Ei
59 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:24,932 Ei Ei
60 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:24,969 Ei Ei
61 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:25,023 Ei Ei
62 4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,024 Ei Ei
63 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25,142 Ei Ei
64 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25,173 Ei Ei
65 4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko 1:25,204 Ei Ei
66 4435: Murtsi Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:25,227 Ei Ei
67 4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:25,232 Ei Ei
68 4599: Kivis Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:25,233 Ei Ei
69 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,265 Ei Ei
70 4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:25,305 Ei Ei
71 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:25,372 Ei Ei
72 4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25,391 Ei Ei
73 3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:25,445 Ei Ei
74 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,467 Ei Ei
75 4502: Iiskonvalkko Ahvenainen Iisko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,526 Ei Ei
76 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:25,573 Ei Ei
77 4596: Nopsanlento Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:25,634 Ei Ei
78 4552: Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:25,636 Ei Ei
79 4444: Jyrä Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25,649 Ei Ei
80 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:25,671 Ei Ei
81 2915: Opama Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,769 Ei Ei
82 4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,821 Ei Ei
83 4129: Ramsau Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,864 Ei Ei
84 4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:25,879 Ei Ei
85 4443: PP Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:26,119 Ei Ei
86 4109: Ykslysti Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:26,126 Ei Ei
87 4169: Hankakorva Gardin Kullervo Muonio Lahdenperä Jaakko 1:26,219 Ei Ei
88 2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:26,349 Ei Ei
89 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:26,469 Ei Ei
90 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:26,497 Ei Ei
91 4117: Lovi Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:26,597 Ei Ei
92 4565: Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1:26,918 Ei Ei
93 4575: Pilikkajalaka Timonen / Turpeinen Pintamo Somby Uula-Petteri 1:26,943 Ei Ei
94 4445: Liukas Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:26,968 Ei Ei
95 4127: Pop Kynkäänniemi Kalevi Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27,054 Ei Ei
96 4120: Tivi Kynkäänniemi Eveliina Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:27,183 Ei Ei
97 4126: Onneli Kynkäänniemi Lyydia Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27,344 Ei Ei
98 4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27,376 Ei Ei
99 4116: Vitakorva Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:27,491 Ei Ei
100 4590: Sapekas Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1:27,541 Ei Ei
101 4296: Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:27,614 Ei Ei
102 4248: Roihu Veljekset Kaleva /Lantto Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:27,870 Ei Ei
103 2909: Rassi Laitila / Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:29,173 Ei Ei
104 2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:31,541 Ei Ei
105 4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:33,659 Ei Ei
106 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna Ei Kyllä
107 4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne Ei Kyllä
108 4431: Rosteri Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Ei Kyllä
109 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti Ei Kyllä
110 4558: Köyrijä Kyrönniemi Niklas Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Ei Kyllä
111 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko Ei Kyllä
112 4422: Sword Päkkilä Noel Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero Ei Kyllä
113 4370: Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne Ei Kyllä
114 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna Ei Kyllä