BRP Porocup 2019 2. osakilpailu Yli-Ii Kuuma

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.575
4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.640
3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:22.720
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.816
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:23.046
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:21.654
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:21.867
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:21.903
4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.241
4222: Verenmusta Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23.058
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.154
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.193
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.360
3939: Pikas Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:23.737
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.218
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:22.632
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.716
4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:23.241
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23.389
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.283
3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:23.289
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23.315
4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23.368
3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.959
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.059
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23.146
4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:25.089
4271: Päällikkö Kerttu , Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25.239
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.085
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:23.112
4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:23.437
4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:23.548
4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23.848
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2598: Säikky Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne Poissa
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22.754
4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23.524
4364: Vektori Timonen Pekka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23.547
4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.695
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21.027
4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.444
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.822
3758: Oke Tepsa R , Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:26.958
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.728
4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:23.792
3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.838
4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Alatalo Janne 1:24.445
3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25.412
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:24.089
4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24.128
4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Kilpivaara Marko 1:24.581
4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:24.716
3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:25.318
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24.084
4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24.094
3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.613
4201: Salamannopea Hopea Stenius Selena Pudasjärven Livo Pätsi Antti 1:28.835
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:18.120
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.584
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:18.658
4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.070
3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:20.471
4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:20.548
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:18.635
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:18.685
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:19.108
3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:19.307
3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19.540
4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:19.721
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:19.114
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.206
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:19.340
4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:19.477
4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:19.908
3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.491
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:16.588
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.421
4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:18.632
3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:18.961
3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.361
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:18.101
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:18.166
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:40.878
4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti Hylätty
4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:16.553
4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:16.655
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.035
4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:18.142
3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.266
4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:19.121
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:15.778
2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.889
4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:17.018
4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:17.964
4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:18.010
3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:18.223
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:17.667
4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:17.874
4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Määttä Niina 1:18.107
4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:18.203
4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:18.327
4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.857
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Mikkola Hanna 1:16.348
4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:17.980
2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:18.474
3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:18.489
3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.867
4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19.030

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Aika 2 Aika 3 Poissa DQ
1 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19,218 1:16,553 1:15,778 Ei Ei
2 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21,027 1:16,491 1:16,889 Ei Ei
3 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:21,903 1:18,120 1:17,018 Ei Ei
4 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23,154 1:18,635 1:17,964 Ei Ei
5 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:23,193 1:18,101 1:18,010 Ei Ei
6 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:24,089 1:19,114 1:18,223 Ei Ei
7 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20,695 1:16,588 1:17,667 Ei Ei
8 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22,754 1:19,206 1:17,874 Ei Ei
9 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Määttä Niina 1:22,575 1:18,685 1:18,107 Ei Ei
10 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:22,632 1:18,166 1:18,203 Ei Ei
11 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21,444 1:16,655 1:18,327 Ei Ei
12 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22,959 1:18,584 1:18,857 Ei Ei
13 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Mikkola Hanna 1:21,654 1:40,878 1:16,348 Ei Ei
14 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:23,112 1:18,035 1:17,980 Ei Ei
15 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:21,822 1:18,421 1:18,474 Ei Ei
16 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24,084 1:19,108 1:18,489 Ei Ei
17 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22,716 1:19,340 1:18,867 Ei Ei
18 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23,360 1:18,658 1:19,030 Ei Ei
19 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23,368 1:18,142 Ei Ei
20 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:23,289 1:18,266 Ei Ei
21 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23,085 1:18,632 Ei Ei
22 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23,146 1:18,961 Ei Ei
23 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:23,437 1:19,121 Ei Ei
24 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:22,720 1:19,307 Ei Ei
25 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:23,728 1:19,361 Ei Ei
26 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22,640 1:19,477 Ei Ei
27 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23,059 1:19,540 Ei Ei
28 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:23,389 1:19,721 Ei Ei
29 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23,058 1:19,908 Ei Ei
30 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23,315 1:20,070 Ei Ei
31 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22,816 1:20,471 Ei Ei
32 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:23,241 1:20,548 Ei Ei
33 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:21,867 Ei Kyllä
34 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:23,046 Ei Kyllä
35 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:23,241 Ei Kyllä
36 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23,283 Ei Kyllä
37 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:23,524 Ei Ei
38 4364: Vektori Timonen Pekka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23,547 Ei Ei
39 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:23,548 Ei Ei
40 3939: Pikas Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:23,737 Ei Ei
41 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:23,792 Ei Ei
42 3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23,838 Ei Ei
43 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:23,848 Ei Ei
44 4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:24,094 Ei Ei
45 4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24,128 Ei Ei
46 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Alatalo Janne 1:24,445 Ei Ei
47 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Kilpivaara Marko 1:24,581 Ei Ei
48 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:24,613 Ei Ei
49 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:24,716 Ei Ei
50 4067: Vauhinmukaan Marjala Jani-Petri Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:25,089 Ei Ei
51 4271: Päällikkö Kerttu , Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,239 Ei Ei
52 3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:25,318 Ei Ei
53 3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:25,412 Ei Ei
54 3758: Oke Tepsa R , Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:26,958 Ei Ei
55 4201: Salamannopea Hopea Stenius Selena Pudasjärven Livo Pätsi Antti 1:28,835 Ei Ei
56 4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri Ei Kyllä
57 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani Ei Kyllä
58 4222: Verenmusta Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Ei Kyllä
59 2598: Säikky Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne Kyllä Ei