IV Erkki Pähtilän muistoajo Nuoritta 16.2.2019 Yleinen

Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,21,980
4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1,22,000
4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1,23,440
Tuomittu Paso Taneli Pintamo Kilpivaara Marko 1,24,910
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1,24,050
4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,24,120
4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki-Kollaja Kilpivaara Marko 1,25,810
Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,23,380
3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,23,440
4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Lahdenperä Jaakko 1,23,530
4470: Riivaaja Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1,28,890
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,22,410
4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1,23,190
Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1,40,100
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1,22,000
4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1,24,030
Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1,24,160
4431: Rosteri Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,24,180
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Alatalo Janne 1,23,530
4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1,23,720
4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1,23,900
4395: Epeli Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,24,500
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,21,680
Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Kilpivaara Marko 1,21,870
4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1,21,910
4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1,23,470
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1,23,720
4412: Maxi Huhta Pirkko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,25,630
Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1,25,940
4362: Vilu Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,24,850
4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1,24,940
4411: Säle Tuomaala Jukka Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1,25,770
Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,26,320
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,23,550
4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,23,740
4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1,25,420
Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1,25,600
3423: Pärrä Appel Oliver Oijärvi Alatalo Janne 1,25,680
Tisuri Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1,27,340

Lopputulokset

# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika 1 Loppuaika
1 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21,680 1,21,680
2 Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Kilpivaara Marko 1:21,870 1,21,870
3 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21,910 1,21,910
4 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21,980 1,21,980
5 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:22,000 1,22,000
6 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:22,000 1,22,000
7 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22,410 1,22,410
8 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:23,190 1,23,190
9 4394: Kuura Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23,380 1,23,380
10 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23,440 1,23,440
11 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23,440 1,23,440
12 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23,470 1,23,470
13 4231: Pinokkio Hepola Raimo Ikonen Alatalo Janne 1:23,530 1,23,530
14 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Lahdenperä Jaakko 1:23,530 1,23,530
15 4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23,550 1,23,550
16 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23,720 1,23,720
17 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:23,720 1,23,720
18 4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23,740 1,23,740
19 4176: Piikki Kyrönniemi Juha Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23,900 1,23,900
20 4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:24,030 1,24,030
21 3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:24,050 1,24,050
22 4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,120 1,24,120
23 Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24,160 1,24,160
24 4431: Rosteri Kyrönniemi Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,180 1,24,180
25 4395: Epeli Jaakola Jouni Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:24,500 1,24,500
26 2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:24,850 1,24,850
27 Tuomittu Paso Taneli Pintamo Kilpivaara Marko 1:24,910 1,24,910
28 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24,940 1,24,940
29 4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:25,420 1,25,420
30 Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko 1:25,600 1,25,600
31 4412: Maxi Huhta Pirkko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25,630 1,25,630
32 3423: Pärrä Appel Oliver Oijärvi Alatalo Janne 1:25,680 1,25,680
33 4411: Säle Tuomaala Jukka Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:25,770 1,25,770
34 4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki-Kollaja Kilpivaara Marko 1:25,810 1,25,810
35 Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:25,940 1,25,940
36 Käämi Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:26,320 1,26,320
37 Tisuri Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:27,340 1,27,340
38 4470: Riivaaja Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:28,890 1,28,890
39 Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1:40,100 1,40,100
40 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
41 4362: Vilu Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko Hylätty
42 Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne Hylätty