72. Kuninkuusajot INARI - Silver race

Kisa 72. Kuninkuusajot INARI
Sarja Silver Race
Kierroksen tulokset
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6114: Jaska Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Joona 1:18.379
2 6064: Kaunispää Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Kettunen Sari 1:18.422
3 4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kenttä Catlyn 1:18.492
4 4800: Väijy Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:18.519
5 2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:18.552
6 6218: Cha Cha Cha Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne 1:18.645
7 6059: Kirjo Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:18.912
8 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Joona 1:19.170
9 6101: Joonaksen Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Tervaniemi Elias 1:19.243
10 6057: Sarin Säihke Mäkikyrö Sari Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.250
11 4860: Varo Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:19.314
12 4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.331
13 4898: Niehku Ántte Issát Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.331
14 6076: Asseri Hannes Yliniva Palojärvi Kovalainen Niko 1:19.361
15 4858: Rimppakinttu Aikkila/Lappalainen Oivanki Määttä Niina 1:19.364
16 6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.371
17 4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Hanna 1:19.390
18 6220: Kiho Seppänen Jaakko Pintamo Pätsi Antti 1:19.394
19 4138: Rouske Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:19.470
20 4550: Huhu Emilia/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:19.479
21 6009: Pomppupallo Päkkilä Fiia ja Aslan Kiiminki Päkkilä Eero 1:19.490
22 4175: Mysteeri Luonuansuu Riikka Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:19.532
23 4856: KiVa A-P ja M Kilpivaara Alakitka Määttä Niina 1:19.695
24 3976: Clex Tepsa Juha ja Reino/Hietala Aatu Oraniemi Mikkola Jonne 1:19.745
25 4829: Kohu Timonen Elias Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:19.752
26 6111: Juro Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:19.781
27 4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Alatalo Janne 1:19.822
28 6016: Cuoggá Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.870
29 6007: Läppä Tihinen Maija Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19.929
30 4695: Pekka Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.939
31 4594: Aave Rautava Tuuli Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:20.670
32 4895: Nikama Reino Kaleva Kollaja Kettunen Sari Hylätty
Lähtö 1
Sponsori: Valtra Oy
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Joona 1:19.170
2 6057: Sarin Säihke Mäkikyrö Sari Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.250
3 4138: Rouske Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:19.470
4 6009: Pomppupallo Päkkilä Fiia ja Aslan Kiiminki Päkkilä Eero 1:19.490
Lähtö 2
Sponsori: Koillis-Motor
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6114: Jaska Joona Länsman Kaldoaivi Länsman Joona 1:18.379
2 6064: Kaunispää Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Kettunen Sari 1:18.422
3 4744: Kulkuri Heikkilä Vilma/Tennilä Narkaus Kenttä Catlyn 1:18.492
4 4800: Väijy Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:18.519
Lähtö 3
Sponsori: HonTrade Oy
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Alatalo Janne 1:19.822
2 6016: Cuoggá Team Lumiporo Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.870
3 6007: Läppä Tihinen Maija Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19.929
4 4695: Pekka Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.939
Lähtö 4
Sponsori: Tannilan porotuote
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6101: Joonaksen Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Tervaniemi Elias 1:19.243
2 6076: Asseri Hannes Yliniva Palojärvi Kovalainen Niko 1:19.361
3 4858: Rimppakinttu Aikkila/Lappalainen Oivanki Määttä Niina 1:19.364
4 6013: Gollečoarvi Ánne-Siviä Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.371
Lähtö 5
Sponsori: HF Helicopters Oy
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2394: Kero Seppänen Seppo Pintamo Pätsi Antti 1:18.552
2 6218: Cha Cha Cha Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne 1:18.645
3 6059: Kirjo Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:18.912
4 4895: Nikama Reino Kaleva Kollaja Kettunen Sari Hylätty
Lähtö 6
Sponsori: Rakennusliike Holmberg Oy
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4860: Varo Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:19.314
2 4816: Jutisko Yliniva Hannes Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:19.331
3 4024: Johka Team Vuohču Hearggit Lappi Mikkola Hanna 1:19.390
4 4550: Huhu Emilia/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:19.479
Lähtö 7
Sponsori: Hiihtopaketti.fi
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3976: Clex Tepsa Juha ja Reino/Hietala Aatu Oraniemi Mikkola Jonne 1:19.745
2 4829: Kohu Timonen Elias Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:19.752
3 6111: Juro Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:19.781
4 4594: Aave Rautava Tuuli Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:20.670
Lähtö 8
Sponsori: Osuuskunta Aavasaksan poro
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4898: Niehku Ántte Issát Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:19.331
2 6220: Kiho Seppänen Jaakko Pintamo Pätsi Antti 1:19.394
3 4175: Mysteeri Luonuansuu Riikka Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:19.532
4 4856: KiVa A-P ja M Kilpivaara Alakitka Määttä Niina 1:19.695