Ranniot Porocup 2024 2.osakilpailu Rovaniemi Yleinen -alkuerät

Kisa Ranniot Porocup 2024 2.osakilpailu Rovaniemi
Sarja Yleinen
Kierroksen tulokset
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6118: Makia Päkkilä Pihla & Kerttu Kiiminki Päkkilä Eero 1:19.146
2 4869: Vilge Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:19.377
3 6066: Kultala Aikio/Konttaniemi Paistunturi Sarajärvi Eemil 1:19.841
4 6064: Kaunispää Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Kettunen Sari 1:20.308
5 4898: Niehku Ántte Issát Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:21,270
6 4858: Rimppakinttu Aikkila/Lappalainen Oivanki Määttä Niina 1:21.438
7 4856: KiVa A-P ja M Kilpivaara Alakitka Määttä Niina 1:21.730
8 6109: Àlddagas Länsman Àntte Issát/Päkkilä Asser Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22.511
9 6226: Vaisu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:22.680
10 4138: Rouske Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:22.825
11 6057: Sarin Säihke Mäkikyrö Sari Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.913
12 6101: Joonaksen Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:23.081
13 6061: Eto Raimo Hepola Ikonen Hepola Senni 1:23.500
14 6076: Asseri Hannes Yliniva Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.548
15 4594: Aave Rautava Tuuli Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:24.186
16 3918: Jorman Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:24.767
17 4862: Siivo Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:24.848
18 4764: Tipitii Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:25.120
19 6111: Juro Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:25.262
20 6140: Ennin Eka Kynkäänniemi Enni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:21.615
21 4817: Kuura Heikkilä Vilma Narkaus Kettunen Sari 1:21,920
22 4788: Narri Timonen Elias Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:21,990
23 6059: Kirjo Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.014
24 6055: Sarmi Jarno Konttaniemi Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22,410
25 4899: Outo Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.603
26 4860: Varo Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:22.689
27 6051: Tillintallin Marko portimo Ikonen Alatalo Janne 1:22.756
28 6044: Tuutilulla Portimo Marko Ikonen Alatalo Janne 1:22.766
29 6075: Mammanpoika Inka Vuolo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.900
30 4848: Pilotti Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:22.962
31 6006: Pitkäjalka Alisa ja Aimo Ekonoja Orajärvi Kovalainen Niko 1:23.015
32 6040: Räikkä Valtteri Hepola Ikonen Hepola Senni 1:23.067
33 6102: Puikkari Juho Palojärvi / Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:23.073
34 6060: Jake Hannu Kynkäänniemi Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:23.171
35 6043: Bungero Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.196
36 4616: Jooseppi Kanniala Antti Aslak Syväjärvi Päkkilä Eero 1:23.221
37 6077: Väärti Yliniva Raimo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:23.362
38 4449: Audi Vuolab/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:23,470
39 Käärijä Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:23.491
40 6137: Rouku Kynkäänniemi Jarmo Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:23.510
41 4815: Kiistako Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:23.576
42 4603: Jörö Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:23.603
43 6117: Vääpeli Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:23.697
44 6038: Herra Mega-tiimi Pudasjärven Livo Kettunen Sari 1:23.750
45 6216: Kurko Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.856
46 6104: Vikintähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:23.944
47 6094: Romisko Yliniva Hannes Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.003
48 4754: Bätmän Lauri/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.104
49 4753: Spaidermäkki Lauri/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.258
50 4640: Vinosaparo Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:24.373
51 4878: Hönö Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24.400
52 4770: Toppis Eerika Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.529
53 6078: Vempula Team Sipola Oijärvi Alatalo Janne 1:24.613
54 4682: Karski Toivo Ervasti Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:24.628
55 6093: Hirmu Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:24.792
56 4693: Höyry Sarajärvi/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24.830
57 6219: Roihu Kenttälä Reijo Pintamo Kettunen Sari 1:24.879
58 4694: Pilke Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24.908
59 6126: Sporttinen Kynkäänniemi Jouni Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.929
60 6037: Kulkuri Kettunen Sari Oijärvi Kenttä Catlyn 1:24.977
61 6084: Kimmekalle Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25.039
62 6010: Rapnelli Reijo Kenttälä Pintamo Kettunen Sari 1:25.153
63 6151: Jarmon Suivakko Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:25.192
64 4786: Kisälli Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Joni 1:25.255
65 6146: Pepe Kynkäänniemi Nelli Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:25.264
66 6053: NK-Tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:25.302
67 6017: Selvis Kynkäänniemi Susanna Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:25.338
68 4814: Rengassilmä Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:25.408
69 6127: Ruttukorva Kynkäänniemi Lenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:25.454
70 6068: Viileri Mika Martin Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:25.593
71 3752: Tuntematon Stenius Seppo Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:25.612
72 6106: Pikimusta Päkkilä Huugo Kiiminki Päkkilä Eero 1:25.662
73 6097: Poke Sami Höyhtyä Ikonen Hepola Senni 1:25.755
74 4042: Lärvinen Kanniala Antti-Aslak Syväjärvi Päkkilä Eero 1:25.794
75 6136: Pullistelija Kynkäänniemi Janne Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:26.062
76 4695: Pekka Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:26.100
77 Weemax Kynkäänniemi Eeva-Liisa Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:26.404
78 6152: Tamppari Elias/Sulo Muddusjärvi Tervaniemi Elias 1:29.801
79 6088: Galbbenjunni Paulus Aikio Sallivaara Tervaniemi Elias 1:30.232
80 4809: Huima Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko Hylätty
81 6218: Cha Cha Cha Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne Hylätty
82 6110: Octola Vartiainen Tomi/Honkanen Janne Kaldoaivi Päkkilä Eero Hylätty
83 6120: Teräste Kynkäänniemi Eeva-Liisa Kollaja Kynkäänniemi Tommi Hylätty
84 4879: Simba Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Joona Hylätty
85 3927: Emman Suivakko Portimo Eino Paistunturi Länsman Mika Poissa
86 4692: Löyly Harri Fanni Palojärvi Ruokamo Jani Poissa
87 4044: Jalmari Stenius Mertsi/Niemi Eero Pudasjärven Livo Stenius Selena Poissa
88 4041: Peili Pallas Niila Sattasniemi Mikkola Hanna Poissa
89 6128: Utelias Kynkäänniemi Lenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni Poissa
Lähtö 1
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6118: Makia Päkkilä Pihla & Kerttu Kiiminki Päkkilä Eero 1:19.146
2 6140: Ennin Eka Kynkäänniemi Enni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:21.615
3 6059: Kirjo Konttaniemi Matti Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.014
4 4603: Jörö Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:23.603
5 6152: Tamppari Elias/Sulo Muddusjärvi Tervaniemi Elias 1:29.801
Lähtö 2
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4862: Siivo Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:24.848
2 6219: Roihu Kenttälä Reijo Pintamo Kettunen Sari 1:24.879
3 6037: Kulkuri Kettunen Sari Oijärvi Kenttä Catlyn 1:24.977
4 6053: NK-Tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:25.302
5 6017: Selvis Kynkäänniemi Susanna Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:25.338
Lähtö 3
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4898: Niehku Ántte Issát Länsman Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:21,270
2 4817: Kuura Heikkilä Vilma Narkaus Kettunen Sari 1:21,920
3 4788: Narri Timonen Elias Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:21,990
4 6055: Sarmi Jarno Konttaniemi Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22,410
5 4449: Audi Vuolab/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:23,470
Lähtö 4
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6101: Joonaksen Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:23.081
2 6077: Väärti Yliniva Raimo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:23.362
3 6117: Vääpeli Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:23.697
4 6038: Herra Mega-tiimi Pudasjärven Livo Kettunen Sari 1:23.750
5 4809: Huima Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko Hylätty
Lähtö 5
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6109: Àlddagas Länsman Àntte Issát/Päkkilä Asser Kaldoaivi Päkkilä Eero 1:22.511
2 4899: Outo Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.603
3 6102: Puikkari Juho Palojärvi / Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:23.073
4 4754: Bätmän Lauri/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.104
5 6078: Vempula Team Sipola Oijärvi Alatalo Janne 1:24.613
Lähtö 6
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6226: Vaisu Törrö Esa Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:22.680
2 4860: Varo Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:22.689
3 6043: Bungero Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.196
4 6151: Jarmon Suivakko Mikkola Jonne Ivalo Mikkola Jonne 1:25.192
5 6127: Ruttukorva Kynkäänniemi Lenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:25.454
Lähtö 7
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4138: Rouske Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:22.825
2 6075: Mammanpoika Inka Vuolo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.900
3 6040: Räikkä Valtteri Hepola Ikonen Hepola Senni 1:23.067
4 6060: Jake Hannu Kynkäänniemi Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:23.171
5 3927: Emman Suivakko Portimo Eino Paistunturi Länsman Mika Poissa
Lähtö 8
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6057: Sarin Säihke Mäkikyrö Sari Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:22.913
2 6006: Pitkäjalka Alisa ja Aimo Ekonoja Orajärvi Kovalainen Niko 1:23.015
3 4616: Jooseppi Kanniala Antti Aslak Syväjärvi Päkkilä Eero 1:23.221
4 6146: Pepe Kynkäänniemi Nelli Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:25.264
5 6097: Poke Sami Höyhtyä Ikonen Hepola Senni 1:25.755
Lähtö 9
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4856: KiVa A-P ja M Kilpivaara Alakitka Määttä Niina 1:21.730
2 4848: Pilotti Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:22.962
3 6094: Romisko Yliniva Hannes Palojärvi Kovalainen Niko 1:24.003
4 6126: Sporttinen Kynkäänniemi Jouni Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.929
5 6106: Pikimusta Päkkilä Huugo Kiiminki Päkkilä Eero 1:25.662
Lähtö 10
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6076: Asseri Hannes Yliniva Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.548
2 4640: Vinosaparo Paaso Hannu Kollaja Päkkilä Eero 1:24.373
3 4878: Hönö Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:24.400
4 4682: Karski Toivo Ervasti Pudasjärvi Tervaniemi Elias 1:24.628
5 6218: Cha Cha Cha Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne Hylätty
Lähtö 11
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6061: Eto Raimo Hepola Ikonen Hepola Senni 1:23.500
2 6137: Rouku Kynkäänniemi Jarmo Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:23.510
3 4815: Kiistako Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:23.576
4 6110: Octola Vartiainen Tomi/Honkanen Janne Kaldoaivi Päkkilä Eero Hylätty
5 4692: Löyly Harri Fanni Palojärvi Ruokamo Jani Poissa
Lähtö 12
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4869: Vilge Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:19.377
2 6064: Kaunispää Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Kettunen Sari 1:20.308
3 6044: Tuutilulla Portimo Marko Ikonen Alatalo Janne 1:22.766
4 Käärijä Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:23.491
5 6088: Galbbenjunni Paulus Aikio Sallivaara Tervaniemi Elias 1:30.232
Lähtö 13
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6066: Kultala Aikio/Konttaniemi Paistunturi Sarajärvi Eemil 1:19.841
2 6216: Kurko Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.856
3 4770: Toppis Eerika Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.529
4 6010: Rapnelli Reijo Kenttälä Pintamo Kettunen Sari 1:25.153
5 6120: Teräste Kynkäänniemi Eeva-Liisa Kollaja Kynkäänniemi Tommi Hylätty
Lähtö 14
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4594: Aave Rautava Tuuli Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:24.186
2 4753: Spaidermäkki Lauri/Team Tölkki Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:24.258
3 6093: Hirmu Ekonoja Katja Orajärvi Kovalainen Niko 1:24.792
4 4694: Pilke Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24.908
5 4044: Jalmari Stenius Mertsi/Niemi Eero Pudasjärven Livo Stenius Selena Poissa
Lähtö 15
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4858: Rimppakinttu Aikkila/Lappalainen Oivanki Määttä Niina 1:21.438
2 6051: Tillintallin Marko portimo Ikonen Alatalo Janne 1:22.756
3 6104: Vikintähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:23.944
4 4041: Peili Pallas Niila Sattasniemi Mikkola Hanna Poissa
5 6128: Utelias Kynkäänniemi Lenni Kollaja Kynkäänniemi Lenni Poissa
Lähtö 16
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3918: Jorman Suivakko Harlin/Portimo Paistunturi Länsman Mika 1:24.767
2 4693: Höyry Sarajärvi/Mäntyranta Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:24.830
3 6084: Kimmekalle Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25.039
4 3752: Tuntematon Stenius Seppo Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:25.612
5 4879: Simba Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Joona Hylätty
Lähtö 17
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4764: Tipitii Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:25.120
2 4786: Kisälli Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Joni 1:25.255
3 4042: Lärvinen Kanniala Antti-Aslak Syväjärvi Päkkilä Eero 1:25.794
4 6136: Pullistelija Kynkäänniemi Janne Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:26.062
5 4695: Pekka Mäkikyrö Sari ja Seppo Palojärvi Sarajärvi Eemil 1:26.100
Lähtö 18
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 6111: Juro Tero Hiukka Palojärvi Kettunen Sari 1:25.262
2 4814: Rengassilmä Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:25.408
3 6068: Viileri Mika Martin Kemin-Sompio Päkkilä Eero 1:25.593
4 Weemax Kynkäänniemi Eeva-Liisa Kollaja Kynkäänniemi Tommi 1:26.404