BRP Porocup 2020 4. osakilpailu Salla Yleinen alkuerät

Kisa BRP Porocup 2020 4. osakilpailu Salla
Sarja Yleinen
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:20.356
2 4678: Viskaali Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.690
3 4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Alatalo Janne 1:21.019
4 4667: Pisan tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:21.030
5 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21.364
6 3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:21.789
7 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Länsman Mika 1:21.845
8 2916: Vikuri Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.868
9 4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki Ruokamo Jani 1:22.057
10 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:22.076
11 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22.092
12 4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.502
13 2385: Konsta Kenttälä Reijo Pintamo Alatalo Janne 1:22.596
14 4658: Pummi Timonen Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.897
15 4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani 1:22.967
16 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Matero Seija 1:23.816
17 4631: Flex Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:23.871
18 4703: Arkka Aikio/Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:23.968
19 2389: Komiapoika Sammeli Siirtola/Hanna Mikkola Sattasniemi Mikkola Hanna 1:25.131
20 4713: Salama Ekonoja Aimo Orajärvi Matero Seija 1:20.847
21 4623: Vinkka Seppänen Eila Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.044
22 4852: Sutki Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:21.087
23 4181: Raisu Anttonen Hannu Näljänkä Ruokamo Jani 1:21.426
24 4704: Aihki Konttaniemi Nea Palojärvi Matero Seija 1:21.571
25 4577: Kasi Kilpivaara Lotta Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.847
26 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki Päkkilä Eero 1:21.890
27 4620: Pyryhaippa Mikkola / Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:21.928
28 4864: Paukku Alatalo Pirjo Ikonen Alatalo Janne 1:21.940
29 4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:21.946
30 4618: Sävel Tennilä Pekka Narkaus Matero Seija 1:21.956
31 4175: Mysteeri Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.960
32 2922: Jämä Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.970
33 4161: Reinikainen Erkkilä Petri Kiiminki Ruokamo Jani 1:22.030
34 4712: Sähikäinen Ekonoja Aimo Orajärvi Matero Seija 1:22.116
35 4633: Vötky Seppänen Eila Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.118
36 4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne 1:22.123
37 Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.142
38 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.237
39 3979: Piirto Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:22.299
40 4873: Kiista Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:22.300
41 4883: Kiela Hepolan Talli/Sonja Ikonen Hepola Senni 1:22.314
42 2915: Opama Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22.430
43 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:22.517
44 2388: Kiiranhuima Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Matero Seija 1:22.568
45 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.663
46 4483: Mintis Aikkila Inga-Briitta Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.736
47 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:22.759
48 4707: Leka Martin Aleksi Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:22.779
49 2911: Dollaripilikki Pulska Tapani H Kemin-Sompio Tervaniemi Marko 1:22.832
50 4148: Erehdys Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:22.835
51 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:22.841
52 4481: Kymppi Moilanen Riku Oivanki Kilpivaara Marko 1:22.894
53 2381: Pablo Ervasti Maija Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:22.985
54 4636: Pikatsu Yliniva Hannes Palojärvi Kovalainen Niko 1:22.989
55 4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.009
56 4854: OnSese Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:23.022
57 4579: Juse Seppänen Juho Kallioluoma Kilpivaara Marko 1:23.034
58 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:23.047
59 4136: Remu Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne 1:23.047
60 4624: Luotto Somby/Timonen Paistunturi Tervaniemi Marko 1:23.067
61 4183: Ainonvarma Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.070
62 4628: Rasa Kovalainen Niko Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.084
63 4605: Kierre Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.219
64 4614: Jalakava Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti 1:23.307
65 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:23.319
66 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.363
67 4389: Mettä Hepolan talli Ikonen Hepola Senni 1:23.365
68 4884: Kruunaamaton Aikio Leo/Tervaniemi Elias Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23.367
69 4520: Kuitti Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.394
70 4440: Puhuri Hetta/Kuukasjärvi Lappi Mikkola Hanna 1:23.401
71 4716: Nirso Uusinarkaus Niilo Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.455
72 4871: Rapeli Alatalon talli Ikonen Hepola Senni 1:23.477
73 3978: Nerokas Merivirta Jonte Kemin-Sompio Länsman Mika 1:23.567
74 4413: Tuulentähti Soini / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:23.731
75 4192: Jelppi Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23.910
76 4619: Sävy Heikkilä Vilma Narkaus Matero Seija 1:23.912
77 4505: Sulokas Lakela Sulo Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:23.929
78 4195: Laistaja Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23.940
79 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.982
80 2918: Shadowfax Marjala Eino / I.H Oraniemi Kuosku Marita 1:24.095
81 4397: Huuto Krupula Maire Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:24.103
82 4137: Julma Parkkinen Juha Kiiminki Ruokamo Jani 1:24.280
83 4604: Sannan musta Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.360
84 2392: Leuhkis Reija ja Jouni Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24.444
85 4379: Pointti Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.462
86 4709: Lotto Vaarala Satu Oraniemi Kaakkurivaara Aimi 1:24.620
87 3977: Ralliauto Merivirta Nilla Kemin-Sompio Länsman Mika 1:24.628
88 4442: Humuntähti Vettenranta / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.644
89 4467: Hellurei Sarajärvi Eeli ja Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.697
90 4491: SeMikon Kangas M/Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.037
91 4613: Vipu Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:25.138
92 4172: Leevinliukas Portimot Ikonen Alatalo Janne 1:25.207
93 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:25.285
94 4182: Sieri Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25.620
95 4493: Vetäjä Takkinen Asko Oivanki Ruokamo Jani 1:25.686
96 4580: Paha Selkälä / Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.785
97 4669: Jokotai Päkkilä Aslan/Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.876
98 2913: Sievä-Sarvi Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Karvonen Aile-Maria 1:25.886
99 4576: Juha88 Stenius Selena ja Mertsi Pudasjärven Livo Kovalainen Niko 1:26.052
100 4147: Booris Jouni ja Reijo Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:26.981
101 2914: Vyöke-Kiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Karvonen Aile-Maria 1:27.063
102 2383: Noppa Vaarala Tuija Oraniemi Kaakkurivaara Aimi 1:28.412
103 4862: Turha Alatalon talli Ikonen Hepola Senni Hylätty
104 4154: Musti Isoaho Seppo Kiiminki Ruokamo Jani Hylätty
105 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani Hylätty
106 4494: Tuulenpoika Pohtila Emilia/Lampela P. Salla Pätsi Antti Hylätty
107 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti Poissa
108 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Kilpivaara Marko Poissa
109 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Kilpivaara Marko Poissa
110 2920: Raketti Pulska Tapani H Kemin-Sompio Tervaniemi Marko Poissa
111 4567: Välke Tuomas Eino Orajärvi Lahdenperä Jaakko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Matero Seija 1:23.816
2 4505: Sulokas Lakela Sulo Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:23.929
3 4195: Laistaja Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23.940
4 2918: Shadowfax Marjala Eino / I.H Oraniemi Kuosku Marita 1:24.095
5 4567: Välke Tuomas Eino Orajärvi Lahdenperä Jaakko Poissa
6 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Kilpivaara Marko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:22.076
2 4180: Pisan Huima Tyynelä Anna Oijärvi Alatalo Janne 1:22.123
3 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.237
4 2915: Opama Ahvenainen Kari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:22.430
5 2388: Kiiranhuima Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Matero Seija 1:22.568
6 4183: Ainonvarma Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.070
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Länsman Mika 1:21.845
2 4620: Pyryhaippa Mikkola / Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:21.928
3 4509: Turporo Appel Lukas Oijärvi Alatalo Janne 1:21.946
4 4636: Pikatsu Yliniva Hannes Palojärvi Kovalainen Niko 1:22.989
5 4579: Juse Seppänen Juho Kallioluoma Kilpivaara Marko 1:23.034
6 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero 1:23.047
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4631: Flex Hietala Anni Oraniemi Päkkilä Eero 1:23.871
2 4192: Jelppi Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:23.910
3 4619: Sävy Heikkilä Vilma Narkaus Matero Seija 1:23.912
4 4613: Vipu Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:25.138
5 4580: Paha Selkälä / Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.785
6 4862: Turha Alatalon talli Ikonen Hepola Senni Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4678: Viskaali Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.690
2 4713: Salama Ekonoja Aimo Orajärvi Matero Seija 1:20.847
3 4623: Vinkka Seppänen Eila Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.044
4 4161: Reinikainen Erkkilä Petri Kiiminki Ruokamo Jani 1:22.030
5 3979: Piirto Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:22.299
6 2920: Raketti Pulska Tapani H Kemin-Sompio Tervaniemi Marko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4193: Hiippi Seppänen Risto/Lauronen Miika Pintamo Alatalo Janne 1:21.019
2 4704: Aihki Konttaniemi Nea Palojärvi Matero Seija 1:21.571
3 4577: Kasi Kilpivaara Lotta Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.847
4 4884: Kruunaamaton Aikio Leo/Tervaniemi Elias Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23.367
5 4494: Tuulenpoika Pohtila Emilia/Lampela P. Salla Pätsi Antti Hylätty
6 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3883: Pikkukäpy Penttinen Aada ja Väinö Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:21.789
2 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki Päkkilä Eero 1:21.890
3 4175: Mysteeri Timonen Riikka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.960
4 4873: Kiista Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:22.300
5 4883: Kiela Hepolan Talli/Sonja Ikonen Hepola Senni 1:22.314
6 4628: Rasa Kovalainen Niko Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.084
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4368: Aituri Väisänen/Kallunki Hossa-Irni Ruokamo Jani 1:22.967
2 4520: Kuitti Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.394
3 4440: Puhuri Hetta/Kuukasjärvi Lappi Mikkola Hanna 1:23.401
4 3977: Ralliauto Merivirta Nilla Kemin-Sompio Länsman Mika 1:24.628
5 4442: Humuntähti Vettenranta / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.644
6 4491: SeMikon Kangas M/Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:25.037
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2916: Vikuri Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.868
2 4864: Paukku Alatalo Pirjo Ikonen Alatalo Janne 1:21.940
3 4624: Luotto Somby/Timonen Paistunturi Tervaniemi Marko 1:23.067
4 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Ruokamo Jani 1:23.363
5 4413: Tuulentähti Soini / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:23.731
6 4182: Sieri Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:25.620
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4658: Pummi Timonen Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.897
2 4854: OnSese Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne 1:23.022
3 3978: Nerokas Merivirta Jonte Kemin-Sompio Länsman Mika 1:23.567
4 4709: Lotto Vaarala Satu Oraniemi Kaakkurivaara Aimi 1:24.620
5 4467: Hellurei Sarajärvi Eeli ja Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.697
6 4147: Booris Jouni ja Reijo Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:26.981
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21.364
2 4618: Sävel Tennilä Pekka Narkaus Matero Seija 1:21.956
3 2922: Jämä Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.970
4 4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:23.009
5 4397: Huuto Krupula Maire Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:24.103
6 4379: Pointti Kynkäänniemi Heikki Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.462
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.502
2 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:22.517
3 4605: Kierre Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.219
4 4614: Jalakava Ronkainen Mika Akanlahti Pätsi Antti 1:23.307
5 4389: Mettä Hepolan talli Ikonen Hepola Senni 1:23.365
6 4716: Nirso Uusinarkaus Niilo Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:23.455
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4667: Pisan tähti Soini/Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:21.030
2 4852: Sutki Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:21.087
3 2911: Dollaripilikki Pulska Tapani H Kemin-Sompio Tervaniemi Marko 1:22.832
4 4136: Remu Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Janne 1:23.047
5 2392: Leuhkis Reija ja Jouni Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:24.444
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2385: Konsta Kenttälä Reijo Pintamo Alatalo Janne 1:22.596
2 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.663
3 4707: Leka Martin Aleksi Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:22.779
4 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:22.841
5 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1:23.319
6 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:25.285
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:20.356
2 4181: Raisu Anttonen Hannu Näljänkä Ruokamo Jani 1:21.426
3 4148: Erehdys Pulju/Portimo Isosydänmaa Alatalo Janne 1:22.835
4 4481: Kymppi Moilanen Riku Oivanki Kilpivaara Marko 1:22.894
5 4871: Rapeli Alatalon talli Ikonen Hepola Senni 1:23.477
6 2383: Noppa Vaarala Tuija Oraniemi Kaakkurivaara Aimi 1:28.412
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2389: Komiapoika Sammeli Siirtola/Hanna Mikkola Sattasniemi Mikkola Hanna 1:25.131
2 4172: Leevinliukas Portimot Ikonen Alatalo Janne 1:25.207
3 4493: Vetäjä Takkinen Asko Oivanki Ruokamo Jani 1:25.686
4 4669: Jokotai Päkkilä Aslan/Paaso Juhani Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:25.876
5 4576: Juha88 Stenius Selena ja Mertsi Pudasjärven Livo Kovalainen Niko 1:26.052
6 2914: Vyöke-Kiri Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Karvonen Aile-Maria 1:27.063
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti 1:22.092
2 4712: Sähikäinen Ekonoja Aimo Orajärvi Matero Seija 1:22.116
3 Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.142
4 2381: Pablo Ervasti Maija Pudasjärvi Päkkilä Eero 1:22.985
5 4154: Musti Isoaho Seppo Kiiminki Ruokamo Jani Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4703: Arkka Aikio/Konttaniemi Paistunturi Matero Seija 1:23.968
2 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:23.982
3 4137: Julma Parkkinen Juha Kiiminki Ruokamo Jani 1:24.280
4 4604: Sannan musta Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:24.360
5 2913: Sievä-Sarvi Kilpelä Kristiina Kemin-Sompio Karvonen Aile-Maria 1:25.886
6 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Kilpivaara Marko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4356: Tonald Parkkinen Juha Kiiminki Ruokamo Jani 1:22.057
2 4633: Vötky Seppänen Eila Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.118
3 4483: Mintis Aikkila Inga-Briitta Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.736
4 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:22.759
5 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti Poissa