BRP Porocup 2020 4. osakilpailu Salla, kuuman alkuerät

Kisa BRP Porocup 2020 4. osakilpailu Salla
Sarja Kuuma
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.813
2 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.873
3 4578: Hurmuri Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.310
4 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:18.497
5 4610: Messi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:19.209
6 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:20,100
7 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.270
8 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:20.596
9 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:20.774
10 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Matero Seija 1:21.766
11 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.251
12 4530: Annintähti Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani 1:20.091
13 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20,123
14 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Pätsi Antti 1:20,327
15 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:20,334
16 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:20.512
17 4627: Parkki Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:20.568
18 4656: Vintiö Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.571
19 4586: Hurjimus Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:20.609
20 2885: Saldo Timonen/Somby Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.616
21 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:20.694
22 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:20.745
23 4510: Silkkimusta Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:20.778
24 4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.866
25 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.087
26 4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:21.162
27 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:21.317
28 4885: Rieha Timonen Matias Pintamo Tervaniemi Marko 1:21.333
29 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Tervaniemi Marko 1:21.335
30 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.348
31 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:21.348
32 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Ruokamo Jani 1:21.426
33 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.547
34 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.555
35 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:21.619
36 4517: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.705
37 4715: Kevo Orre E.Veeti/Aleksi Narkaus Matero Seija 1:21.735
38 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:21.760
39 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.766
40 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.812
41 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Hepola Senni 1:21.871
42 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.873
43 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.923
44 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.024
45 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.044
46 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:22.126
47 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:22.322
48 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.397
49 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Kilpivaara Marko 1:22.571
50 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:22.599
51 4705: Forza Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Matero Seija 1:22.647
52 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko Hylätty
53 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
54 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty
55 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija Hylätty
56 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Matero Seija 1:21.766
2 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Hepola Senni 1:21.871
3 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.873
4 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.923
5 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Kilpivaara Marko 1:22.571
6 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:20,100
2 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20,123
3 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Pätsi Antti 1:20,327
4 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:20,334
5 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.087
6 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:22.126
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:20.596
2 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:20.694
3 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Ruokamo Jani 1:21.426
4 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.547
5 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.812
6 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:22.024
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.873
2 4656: Vintiö Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20.571
3 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:22.599
4 4705: Forza Pitkäniemi Anne-Mari Palojärvi Matero Seija 1:22.647
5 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
6 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:18.497
2 4530: Annintähti Anttonen Anni Näljänkä Ruokamo Jani 1:20.091
3 4510: Silkkimusta Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:20.778
4 4261: Potkuri Aikio , Satokangas Sallivaara Matero Seija 1:21.162
5 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.348
6 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:21.348
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:20.774
2 4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.866
3 4517: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.705
4 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:21.760
5 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.766
6 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4578: Hurmuri Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.310
2 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:21.619
3 4715: Kevo Orre E.Veeti/Aleksi Narkaus Matero Seija 1:21.735
4 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.044
5 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:22.322
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4610: Messi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:19.209
2 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.251
3 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:20.512
4 4627: Parkki Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:20.568
5 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Tervaniemi Marko 1:21.335
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.270
2 4586: Hurjimus Aikkila Senni, Eerika ja Severi Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:20.609
3 2885: Saldo Timonen/Somby Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.616
4 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:20.745
5 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.813
2 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Matero Seija 1:21.317
3 4885: Rieha Timonen Matias Pintamo Tervaniemi Marko 1:21.333
4 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.555
5 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.397