BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi yleinen välierä

Kisa BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi
Sarja Yleinen
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 Ryhmän voittaja 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,18,430 1:17,560
2 Ryhmän voittaja 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:19.745 1:18.461
3 Ryhmän voittaja 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20,460 1:18.498
4 Ryhmän voittaja 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:17:180 1:18.597
5 Ryhmän voittaja 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,700 1:19.721
6 Ryhmän voittaja 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:19,100 1:19.979
7 Ryhmän kakkonen 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1,20,090 1:18.555
8 Ryhmän kakkonen 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,410 1:19.317
9 Ryhmän kakkonen 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Pätsi Antti 1,20,400 1:19.476
10 Ryhmän kakkonen 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,19,500 1:19.725
11 Ryhmän kakkonen 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:19,150 1:20.068
12 Ryhmän kakkonen 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,370 1,20,400
13 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1,19,500 1:18.573
14 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:20.807 1:19.367
15 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20,060 1:19.495
16 Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.796 1:19.505
17 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:19,080 1:19.575
18 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:19.523 1:19.666
19 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:20,690 1:19.691
20 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19,670 1:19.760
21 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21,370 1:19.929
22 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,400 1:20.026
23 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.778 1:20.076
24 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1,19,700 1:20.122
25 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,20,500 1:20.270
26 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.705 1,20,520
27 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,500 1:20.668
28 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20.807 1:20.728
29 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1,21,800 1:20.747
30 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,21,380 1:20.846
31 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Lahdenperä Jaakko 1:20,132 1,20,850
32 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1,21,050 1:21.015
33 4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1,20,650 1:21.019
34 3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:20,740 1:21.144
35 4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,710 1,21,200
36 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.234 1,21,300
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:19.745 1:18.461
2 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Pätsi Antti 1,20,400 1:19.476
3 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:19,080 1:19.575
4 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:19.523 1:19.666
5 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,400 1:20.026
6 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1,19,700 1:20.122
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20,460 1:18.498
2 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1,20,090 1:18.555
3 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1,19,500 1:18.573
4 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20,060 1:19.495
5 Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.796 1:19.505
6 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:20,690 1:19.691
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,700 1:19.721
2 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,19,500 1:19.725
3 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19,670 1:19.760
4 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21,370 1:19.929
5 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1,21,800 1:20.747
6 4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1,20,650 1:21.019
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,18,430 1:17,560
2 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,370 1,20,400
3 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.705 1,20,520
4 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Lahdenperä Jaakko 1:20,132 1,20,850
5 4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,710 1,21,200
6 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.234 1,21,300
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:19,100 1:19.979
2 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:19,150 1:20.068
3 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,20,500 1:20.270
4 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20.807 1:20.728
5 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,21,380 1:20.846
6 3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:20,740 1:21.144
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:17:180 1:18.597
2 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,410 1:19.317
3 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:20.807 1:19.367
4 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.778 1:20.076
5 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,500 1:20.668
6 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1,21,050 1:21.015