BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi Yleinen alkuerät

Kisa BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi
Sarja Yleinen
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:17:180
2 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,18,430
3 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:19,100
4 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1,19,500
5 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:19.523
6 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19,670
7 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20,060
8 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1,20,090
9 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,410
10 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.705
11 3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:20,740
12 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1,21,050
13 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21,370
14 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,21,380
15 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,500
16 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1,21,800
17 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:19,080
18 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:19,150
19 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,19,500
20 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1,19,700
21 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:19.745
22 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:20,132
23 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.234
24 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,370
25 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,400
26 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Pätsi Antti 1,20,400
27 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20,460
28 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,20,500
29 4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1,20,650
30 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:20,690
31 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,700
32 4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,710
33 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.778
34 Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.796
35 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:20.807
36 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20.807
37 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1,20,810
38 4620: Pyryhaippa Mikkola / Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20,810
39 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:20,820
40 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,846
41 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:20,900
42 4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,950
43 4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:21,190
44 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1,21,200
45 4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:21,320
46 4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1,21,420
47 4470: Riivaaja Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1,21,430
48 4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1,21,450
49 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Pätsi Antti 1:21,500
50 4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:21,500
51 4311: Harmi Saukkoriipi Akseli Orajärvi Kovalainen Niko 1:21,530
52 4597: Udu Mäntynen E./M-A Tolva Kilpivaara Marko 1:21,600
53 4453: Tuhnu Portimo Marko Ikonen Alatalo Janne 1:21,600
54 4164: J A Seppänen/ Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21,640
55 2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1,21,750
56 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:21,800
57 2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:21.855
58 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Päkkilä Eero 1,21,900
59 4558: Köyrijä Kyrönniemi Niklas Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,21,910
60 4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Somby Uula-Petteri 1:22,000
61 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1,22,100
62 4628: Rasa Kovalainen Niko Palojärvi Kovalainen Niko 1,22,500
63 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Määttä Niina 1,22,800
64 4852: Sutki Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22,900
65 4410: Vikatikki Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23,210
66 3985: Kössi Tuomas Eino Orajärvi Lahdenperä Jaakko 1:23,900
67 4853: Aatos Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:24,090
68 4630: Porosenkko Ollila Kari Jääskö Kovalainen Niko 1,24,350
69 4403: Eelintähti Sarajärvi Eeli Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.528
70 4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Päkkilä Eero 1,30,000
71 4629: Mimminmusta Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko Hylätty
72 4444: Jyrä Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
73 4875: Jokeri Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
74 4862: Turha Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne Hylätty
75 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Poissa
76 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4855: Reppana Timonen Jarmo Oijärvi Alatalo Janne 1:19.523
2 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:19.745
3 4462: Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20.234
4 2910: Villis Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:21.855
5 4403: Eelintähti Sarajärvi Eeli Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.528
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4239: Sahuri Kynkäänniemi Hannu / Hiltunen Seppo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,18,430
2 4199: Toloppakorva Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20,460
3 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:20,820
4 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:20,900
5 4305: Vihuri Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:21,320
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4433: Tieva Holster / Orre Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.705
2 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:20.778
3 Lipoja Veljekset Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20.796
4 4569: Jeppe Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:20.807
5 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:20.807
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:17:180
2 4572: Kipinä Anttonen Anni Näljänkä Kilpivaara Marko 1:19,080
3 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:20,132
4 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Pätsi Antti 1:21,500
5 4164: J A Seppänen/ Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21,640
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:21,370
2 4165: Snäppi Ylilehto Ronja Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:21,500
3 4597: Udu Mäntynen E./M-A Tolva Kilpivaara Marko 1:21,600
4 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:21,800
5 4474: Pitkäjalka Kilpivaara Aaro Oivanki Määttä Niina 1,22,800
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:20,060
2 4155: Pako Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:20,370
3 4415: Palo Päkkilä Pihla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,400
4 4311: Harmi Saukkoriipi Akseli Orajärvi Kovalainen Niko 1:21,530
5 4453: Tuhnu Portimo Marko Ikonen Alatalo Janne 1:21,600
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3425: Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:20,740
2 4620: Pyryhaippa Mikkola / Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20,810
3 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,846
4 4423: Kirosana Pertti P / Elias M Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:20,950
5 4852: Sutki Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22,900
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21,500
2 4595: Ämpäripää Turpeinen R & J Taivalkoski Somby Uula-Petteri 1:22,000
3 3985: Kössi Tuomas Eino Orajärvi Lahdenperä Jaakko 1:23,900
4 4853: Aatos Tuomivaara Tenho Posion Livo Ruokamo Jani 1:24,090
5 4444: Jyrä Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4425: Täplä Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:19,100
2 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko 1:19,150
3 3993: Kepex Kynkäänniemi Reijo ja Jouni Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:20,690
4 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Marko 1:20,700
5 4600: Kärrynpyörä Kilpivaara Tiina Oivanki Määttä Niina 1:21,190
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19,670
2 4410: Vikatikki Aikio / Mikkola Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23,210
3 4629: Mimminmusta Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko Hylätty
4 4875: Jokeri Ylilehto Eemeli Pudasjärven Livo Alatalo Janne Hylätty
5 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti 1,21,050
2 4571: Aiko Anttonen Aino Näljänkä Kilpivaara Marko 1,21,200
3 2820: Jiehtanas Sara Hilkka Sallivaara Somby Uula-Petteri 1,21,750
4 4588: Mutu Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1,22,100
5 4628: Rasa Kovalainen Niko Palojärvi Kovalainen Niko 1,22,500
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,21,380
2 4463: Hartsa Mourujärvi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1,21,420
3 4470: Riivaaja Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1,21,430
4 4495: Hessukka Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1,21,450
5 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1,20,090
2 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Pätsi Antti 1,20,400
3 4473: Apuwa Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1,20,650
4 4421: Mitri Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,710
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4424: Oho Päkkilä Fiia Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1,20,410
2 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1,20,500
3 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1,20,810
4 4862: Turha Alatalon talli Ikonen Alatalo Janne Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1,19,500
2 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,19,500
3 4609: Junku Kvist Reijo Lohijärvi Kovalainen Niko 1,19,700
4 4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Päkkilä Eero 1,30,000
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4153: Arpa Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1,21,800
2 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Päkkilä Eero 1,21,900
3 4558: Köyrijä Kyrönniemi Niklas Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1,21,910
4 4630: Porosenkko Ollila Kari Jääskö Kovalainen Niko 1,24,350