BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi Kuuma alkuerät

Kisa BRP Porocup 2019 5. osakilpailu Lankojärvi
Sarja Kuuma
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:16.225
2 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:16.440
3 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:16.547
4 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:17.136
5 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:17.859
6 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:18.066
7 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:18.157
8 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:18.226
9 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.378
10 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:19:830
11 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:16.526
12 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.586
13 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:17.037
14 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:17.076
15 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:17.156
16 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:17.177
17 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:17.603
18 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:17.724
19 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:17.851
20 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.251
21 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18.329
22 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:18.486
23 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.507
24 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:18.514
25 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:18.536
26 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:18.539
27 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:18.553
28 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.570
29 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:18.598
30 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:18.713
31 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:18.926
32 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.991
33 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.092
34 3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:19.381
35 4115: Pusku Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:19.514
36 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19,941
37 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty
38 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
39 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Kovalainen Niko 1:18.066
2 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:18.553
3 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:18.598
4 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:18.991
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:16.440
2 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:16.526
3 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.251
4 4229: Sumupilvi Mäntynen E. / J.A Tolva Ruokamo Jani 1:18.536
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:16.547
2 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16.586
3 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:17.037
4 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:17.076
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:17.859
2 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:18.486
3 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.570
4 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:18.157
2 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:18.514
3 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:18.539
4 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:17.136
2 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:17.156
3 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:17.177
4 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:17.851
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.378
2 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:18.507
3 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.092
4 3982: Reima Ollila Lauri-Pekka Jääskö Kovalainen Niko 1:19.381
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:18.226
2 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:18.329
3 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:18.713
4 4115: Pusku Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:19.514
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:16.225
2 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:17.603
3 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:17.724
4 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:18.926
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:19:830
2 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:19,941
3 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti Hylätty