BRP Porocup 2019 Ranua Kuuma alkuerät

Kisa BRP Porocup 2019 4. osakilpailu Ranua
Sarja Kuuma
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16,070
2 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:17.542
3 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.815
4 Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:18.384
5 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.534
6 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:18.571
7 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:20.249
8 Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:20.413
9 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:20.704
10 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20.830
11 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:21.053
12 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:21.420
13 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Matero Seija 1:17,459
14 3496: Silver Länsman Niilo Kaldoaivi Länsman Mika 1:17,851
15 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:17.963
16 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:18.145
17 4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:18.554
18 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:18.578
19 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:18.602
20 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.802
21 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:18.808
22 3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:19.247
23 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:19.457
24 4364: Vektori Timonen Pekka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:19.501
25 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.581
26 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.842
27 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.874
28 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:19.940
29 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20,065
30 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20,103
31 Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:20.112
32 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:20.282
33 3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.422
34 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:20.458
35 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:20.494
36 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.513
37 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:20.555
38 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20.568
39 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:20.620
40 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20.756
41 4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:20.809
42 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20.825
43 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:20.885
44 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.895
45 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.000
46 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.103
47 4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.120
48 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:21.283
49 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.446
50 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:21.467
51 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:21.797
52 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:22.321
53 Säikky Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:22.397
54 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti Hylätty
55 4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko Hylätty
56 3948: Tahti Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Mika Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:16,070
2 4570: Myrsky Uusitalo Ossi Palojärvi Matero Seija 1:17,459
3 3496: Silver Länsman Niilo Kaldoaivi Länsman Mika 1:17,851
4 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20,065
5 4237: Vikuri Paso Toivo Petteri Näljänkä Kilpivaara Marko 1:20,103
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:20.413
2 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:20.458
3 4559: Ässäpää Syväjärvi Marja-Leena Lohijärvi Tervaniemi Marko 1:20.513
4 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:20.555
5 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20.568
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:17.542
2 4392: Kaheli Piri Juha Kuukas Alatalo Janne 1:18.145
3 3489: Salma Länsman Joona Kaldoaivi Länsman Mika 1:18.808
4 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:19.457
5 4364: Vektori Timonen Pekka Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:19.501
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:18.384
2 4243: JK-Haippa Mikkola / Kaaretkoski Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.842
3 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.874
4 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:19.940
5 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:20.620
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:21.053
2 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.103
3 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:21.797
4 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:22.321
5 Säikky Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:22.397
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:20.704
2 4328: Viuhka Martin Mika Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:20.809
3 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:20.895
4 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:21.283
5 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:21.446
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:18.571
2 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:19.581
3 Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:20.112
4 3454: Eri-Tähti Sarajärvi Eemil Palojärvi Päkkilä Eero 1:20.282
5 3674: Haamu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.422
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:20.249
2 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:20.494
3 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:20.756
4 4196: Poolo Ravintola Nili , Mikkola , Kauppi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:20.825
5 4159: Urkki Veljekset Kaleva Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:20.830
2 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:20.885
3 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.000
4 4382: Sluibi Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.120
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.534
2 4131: Silba Länsman Antti-Iisko Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:18.554
3 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Matero Seija 1:18.578
4 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:18.602
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:21.420
2 4228: Toinen nopsa Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:21.467
3 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti Hylätty
4 3948: Tahti Länsman Laura Kaldoaivi Länsman Mika Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.815
2 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:17.963
3 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:18.802
4 3759: Kamu Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:19.247