BRP Porocup 2019 Ranua Juniori

Kisa BRP Porocup 2019 4. osakilpailu Ranua
Sarja Juniori
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Jere 1:17.232
2 Juniori 2 Juniori poro Ikonen Tervaniemi Pekka 1:17.511
3 3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19.148
4 Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:19.799
5 3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Karjalainen Kira 1:19.865
6 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Elias 1:20.339
7 4365: Lumo Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Aaro 1:20.982
8 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:21.276
9 4407: Gievra Team Sápmi Paistunturi Somby Heikki Matias 1:21.479
10 Juniori 3 Juniori poro Muddusjärvi Tervaniemi Ruut 1:21.642
11 juniori 4 juniori poro Ivalo Mikkola Jonne 1:21,990
12 3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:22.111
13 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Hepola Sonja 1:22.223
14 Juniori 1 Juniori poro Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:22.333
15 Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Noel 1:25.585
16 2471: Hiski Team Weeman , Mäntyranta Oijärvi Yliniva Hannes 1:25,795
17 4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Sarajärvi Eemil Hylätty
18 Kankinen Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni Hylätty
19 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Ikonen Jonne Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4287: Hektor Alatalo Heikki Ikonen Alatalo Jere 1:17.232
2 Juniori 2 Juniori poro Ikonen Tervaniemi Pekka 1:17.511
3 3727: Ilokas Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Lenni 1:19.148
4 Hylsy Alatalo Joni Ikonen Alatalo Joni 1:19.799
5 3392: Arska Aikkila Sammeli Oivanki Karjalainen Kira 1:19.865
6 3937: Sojo J. Mikkola / Puuhakari Ivalo Tervaniemi Elias 1:20.339
7 4365: Lumo Timonen Jarkko Pudasjärvi Kilpivaara Aaro 1:20.982
8 4402: Sepalus Hepola Senni Ikonen Hepola Senni 1:21.276
9 4407: Gievra Team Sápmi Paistunturi Somby Heikki Matias 1:21.479
10 Juniori 3 Juniori poro Muddusjärvi Tervaniemi Ruut 1:21.642
11 juniori 4 juniori poro Ivalo Mikkola Jonne 1:21,990
12 3821: Joiku Pulska Tapani H. Kemin-Sompio Pulska Peetu 1:22.111
13 3854: Jeti Tuomivaara Airi Posion Livo Hepola Sonja 1:22.223
14 Juniori 1 Juniori poro Pudasjärven Livo Stenius Selena 1:22.333
15 Säppi Päkkilä T & E Kiiminki-Kollaja Päkkilä Noel 1:25.585
16 2471: Hiski Team Weeman , Mäntyranta Oijärvi Yliniva Hannes 1:25,795
17 4168: Pohjoistähti Mäntyranta / Sarajärvi Palojärvi Sarajärvi Eemil Hylätty
18 Kankinen Team Tölkki Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jenni Hylätty
19 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Ikonen Jonne Poissa