BRP Porocup 2019 2. osakilpailu Yli-Ii välierä

Kisa BRP Porocup 2019 2. osakilpailu Yli-Ii
Sarja Kuuma
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 Ryhmän voittaja 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21.027 1:16.491
2 Ryhmän voittaja 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.218 1:16.553
3 Ryhmän voittaja 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.193 1:18.101
4 Ryhmän voittaja 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:21.903 1:18.120
5 Ryhmän voittaja 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.154 1:18.635
6 Ryhmän voittaja 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:24.089 1:19.114
7 Ryhmän kakkonen 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.695 1:16.588
8 Ryhmän kakkonen 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.444 1:16.655
9 Ryhmän kakkonen 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:22.632 1:18.166
10 Ryhmän kakkonen 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.959 1:18.584
11 Ryhmän kakkonen 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.575 1:18.685
12 Ryhmän kakkonen 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22.754 1:19.206
13 Ryhmän kolmas 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:23.112 1:18.035
14 Ryhmän kolmas 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.822 1:18.421
15 Ryhmän kolmas 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.360 1:18.658
16 Ryhmän kolmas 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24.084 1:19.108
17 Ryhmän kolmas 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.716 1:19.340
18 Ryhmän kolmas 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:21.654 1:40.878
19 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23.368 1:18.142
20 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:23.289 1:18.266
21 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.085 1:18.632
22 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23.146 1:18.961
23 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:23.437 1:19.121
24 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:22.720 1:19.307
25 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.728 1:19.361
26 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.640 1:19.477
27 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.059 1:19.540
28 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:23.389 1:19.721
29 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23.058 1:19.908
30 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23.315 1:20.070
31 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.816 1:20.471
32 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.241 1:20.548
33 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:21.867 Hylätty
34 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:23.046 Hylätty
35 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:23.241 Hylätty
36 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.283 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4264: Tulimus Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:21.903 1:18.120
2 4087: Razán Somby ,Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.959 1:18.584
3 4017: Nuuskamuikkunen Stenius Selena Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.360 1:18.658
4 4321: Loti Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:23.315 1:20.070
5 3737: Jeeveli Tuomivaara Airi Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.816 1:20.471
6 4352: Pyrkijä Tornberg Kauko Oivanki Kilpivaara Marko 1:23.241 1:20.548
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4212: Vikkelä Ronkainen Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:23.154 1:18.635
2 4328: Viuhka Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.575 1:18.685
3 3949: Ailigas Vuolab Urpo / Portimo Elsa Paistunturi Tervaniemi Marko 1:24.084 1:19.108
4 3929: Jokohan Sara Oula Sallivaara Somby Uula-Petteri 1:22.720 1:19.307
5 3806: Revontuli Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.059 1:19.540
6 4476: Leilan Tähti Harri Matti Palojärvi Ruokamo Jani 1:23.389 1:19.721
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 3847: Seahkojuolgi Näkkäläjärvi Rauni Sallivaara Mikkola Hanna 1:24.089 1:19.114
2 4290: Hymynkare Krupula , Petäjäjärvi Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:22.754 1:19.206
3 3910: Yoko Somby , Timonen Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:22.716 1:19.340
4 4277: Lepattaja Kynkäänniemi Linnea Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:22.640 1:19.477
5 4012: Mustakorva Aikio Leo Muddusjärvi Tervaniemi Marko 1:23.058 1:19.908
6 3271: Juurakko Konttaniemi Nea Palojärvi Pätsi Antti 1:21.867 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 2579: Velemu Törrö Esa Pudasjärvi Alatalo Janne 1:21.027 1:16.491
2 4123: Annin Suivakko Vuolab Juha , Portimo Anni Paistunturi Tervaniemi Marko 1:20.695 1:16.588
3 2566: Nili Konttaniemi Matti Palojärvi Pätsi Antti 1:21.822 1:18.421
4 4269: Hulina Kynkäänniemi Susanna Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.085 1:18.632
5 3281: 007 Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:23.146 1:18.961
6 3677: Tusina Seppänen Paavo Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.728 1:19.361
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4266: Vire Seppänen Hanna-Mari Pintamo Kilpivaara Marko 1:23.193 1:18.101
2 4307: PeePee Sieppi Lotta Lappi Mikkola Hanna 1:22.632 1:18.166
3 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:21.654 1:40.878
4 4061: Pekko Kangas , Aikkila Oivanki Määttä Niina 1:23.241 Hylätty
5 4221: Syttö Kynkäänniemi Heikki ja Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:23.283 Hylätty
6 4008: Pisama Hiukka Tero Palojärvi Pätsi Antti 1:23.046 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 3394: Mellakka Krupula Hannu Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:19.218 1:16.553
2 4285: Tälli Seppänen Jaakko Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.444 1:16.655
3 4236: Särmä Karinoro Jukka Akanlahti Pätsi Antti 1:23.112 1:18.035
4 4455: Pika Määttä Inkeri Oivanki Määttä Niina 1:23.368 1:18.142
5 3859: Gollegeaidnu Team Sápmi Paistunturi Somby Uula-Petteri 1:23.289 1:18.266
6 4179: Pororo Appel Vilma Oijärvi Alatalo Janne 1:23.437 1:19.121