BRP Porocup 2019 yleinen välierät Rovaniemi

Kisa BRP Porocup 2019 1. osakilpailu Rovaniemi
Sarja Yleinen
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 Ryhmän voittaja 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17.444 1:17.910
2 Ryhmän voittaja 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.701 1:19.310
3 Ryhmän voittaja 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.515 1:21.955
4 Ryhmän voittaja 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.740 1:22.045
5 Ryhmän voittaja 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:21.399 1:22.542
6 Ryhmän voittaja 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.097 1:22.654
7 Ryhmän kakkonen 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.082 1:19.017
8 Ryhmän kakkonen 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.954 1:20.170
9 Ryhmän kakkonen 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:21.764 1:21.968
10 Ryhmän kakkonen 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:21.440 1:22.183
11 Ryhmän kakkonen 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:20.263 1:22.639
12 Ryhmän kakkonen 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:21.844 1:22.817
13 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.195 1:21.129
14 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.449 1:21.252
15 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:21.500 1:21,420
16 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.534 1:21,590
17 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.609 1:21.657
18 3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.123 1:21.976
19 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:21.061 1:21.986
20 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.109 1:22.090
21 3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.418 1:22,210
22 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.401 1:22.213
23 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.319 1:22,350
24 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.324 1:22.719
25 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.463 1:22.771
26 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:20.122 1:22.871
27 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.908 1:22.891
28 4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.565 1:22.974
29 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.227 1:23.146
30 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.591 1:23.581
31 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.587 Hylätty
32 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.677 Hylätty
33 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:19.989 Hylätty
34 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.121 Hylätty
35 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.910 Hylätty
36 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24.075 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.515 1:21.955
2 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:21.764 1:21.968
3 3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.123 1:21.976
4 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:21.061 1:21.986
5 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.109 1:22.090
6 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.908 1:22.891
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:21.399 1:22.542
2 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:20.263 1:22.639
3 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.324 1:22.719
4 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.463 1:22.771
5 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:20.122 1:22.871
6 4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.565 1:22.974
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.097 1:22.654
2 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:21.844 1:22.817
3 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.227 1:23.146
4 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:19.989 Hylätty
5 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.121 Hylätty
6 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.587 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.701 1:19.310
2 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.954 1:20.170
3 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:21.500 1:21,420
4 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.534 1:21,590
5 3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.418 1:22,210
6 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.319 1:22,350
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.740 1:22.045
2 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:21.440 1:22.183
3 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.401 1:22.213
4 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.591 1:23.581
5 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.677 Hylätty
6 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24.075 Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Edellinen Aika Aika
1 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17.444 1:17.910
2 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.082 1:19.017
3 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.195 1:21.129
4 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.449 1:21.252
5 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.609 1:21.657
6 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.910 Hylätty