BRP Porocup 2019 YLEINEN alkuerät Rovaniemi

Kisa BRP Porocup 2019 1. osakilpailu Rovaniemi
Sarja Yleinen
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17.444
2 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.701
3 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.587
4 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.677
5 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:20.122
6 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:21.061
7 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.082
8 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.227
9 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.515
10 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.609
11 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:21.764
12 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:21.844
13 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.910
14 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.195
15 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.324
16 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.449
17 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24.075
18 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.954
19 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:19.989
20 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:20.263
21 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.740
22 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.908
23 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.097
24 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.109
25 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.121
26 3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.123
27 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.319
28 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:21.399
29 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.401
30 3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.418
31 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:21.440
32 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.463
33 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:21.500
34 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.534
35 4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.565
36 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.591
37 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.597
38 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:21.617
39 2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Pätsi Antti 1:21.723
40 4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.737
41 3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:21.740
42 4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.773
43 4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.792
44 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.907
45 Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:21.959
46 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:21.976
47 4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.979
48 Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21.981
49 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.996
50 4590: Sapekas Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.157
51 4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.317
52 3423: Pärrä Appel Oliver Oijärvi Alatalo Janne 1:22.371
53 4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.475
54 4169: Hankakorva Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:22.483
55 Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.623
56 Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:22.647
57 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:22.763
58 4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.821
59 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.931
60 Näppärä Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:23.076
61 4411: Säle Tuomaala Jukka Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.177
62 Tuomittu Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23.192
63 Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.350
64 4596: Nopsanlento Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:23.356
65 4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23.639
66 4119: Portsari Kynkäänniemi Raimo Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.748
67 2586: Mutu Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:23.854
68 Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:24.350
69 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.803
70 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.851
71 4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty
72 4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko Hylätty
73 3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi Hylätty
74 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko Hylätty
75 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
76 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero Hylätty
77 Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko Hylätty
78 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko Hylätty
79 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
80 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
81 4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri Hylätty
82 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti Hylätty
83 4508: Luja Sipola J & L Oijärvi Alatalo Janne Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4608: Köppä Harri Fanni ja Pappa Palojärvi Pätsi Antti 1:21.764
2 4434: Jasa Heikkilä Vilma Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.792
3 3423: Pärrä Appel Oliver Oijärvi Alatalo Janne 1:22.371
4 Tuomittu Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:23.192
5 4441: Rotsi Kyrönniemi Janne / Laura Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:23.639
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4454: Isopoi Laitila/Kuukasjärvi Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.677
2 4177: Kippari Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:19.954
3 3969: Örkki Pulska Pekka Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:19.989
4 4250: Näpsä Timonen Riikka /Sonja Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.475
5 Iivari Seppänen/Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:24.350
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4319: Murahus Martin Heidi Kemin-Sompio Kilpivaara Marko 1:22.195
2 4297: Nalli H Päkkilä Hilla Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:22.317
3 Vikalaaki Paso Taneli Pintamo Mikkola Hanna 1:22.647
4 4561: Konna Hietalan talli Posion Livo Pätsi Antti Hylätty
5 4419: Tuulenvire Länsman Jere / Länsman Antti Niiles Kaldoaivi Somby Uula-Petteri Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4357: Kilpi Tennilä/Heikkilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.227
2 3967: Byron Pulska Veikko Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.418
3 4178: Häjy Tyynelä Onni Oijärvi Alatalo Janne 1:21.440
4 4295: Oppilas Paaso Hannu Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.463
5 4551: Tsäkä Tornberg Kimmo Oivanki Kilpivaara Marko 1:21.907
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3884: Viliperi Kuosku Sari Kemin-Sompio Kuosku Sari 1:21.515
2 4562: Rehti Timonen/Turpeinen Pintamo Kilpivaara Marko 1:21.534
3 3928: Pinkoja Mikkola Jarkko Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.591
4 4393: Namu Kaisto / Päkkilä Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.597
5 4124: Bling Bling Stenius Virve Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:21.976
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3938: Uljas Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko 1:21.082
2 4506: Inkkari Timonen Mika Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:21.097
3 3867: Terävä Länsman Mika Kaldoaivi Länsman Mika 1:21.123
4 4240: Jamo Kynkäänniemi Jarmo Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.773
5 4411: Säle Tuomaala Jukka Pudasjärven Livo Alatalo Janne 1:23.177
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4259: Oma Soini Jouni Antero Oijärvi Päkkilä Eero 1:21.844
2 4119: Portsari Kynkäänniemi Raimo Kiiminki-Kollaja Lahdenperä Jaakko 1:23.748
3 4606: Mustamani Niva Kai Orajärvi Kovalainen Niko Hylätty
4 4238: Kipinä Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
5 3968: Käjensärkijä Lakela Johan Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4291: Tulikaste Krupula Ada ja Atte Isosydänmaa Päkkilä Eero 1:21.910
2 4249: Jippo Kynkäänniemi Lenni Kiiminki-Kollaja Kynkäänniemi Sanna-Mari 1:21.979
3 3282: Rike Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:21.996
4 Näppärä Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:23.076
5 2586: Mutu Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:23.854
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4358: Oire Kyrönniemi Janne Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.609
2 2567: Huuru Ervasti Toivo Pudasjärvi Pätsi Antti 1:21.723
3 3720: Karma Siurua Leena Oijärvi Lahdenperä Jaakko 1:21.740
4 4590: Sapekas Hietalan talli Posion Livo Ruokamo Jani 1:22.157
5 Juti Seppänen Seppo Pintamo Kilpivaara Marko 1:22.623
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4460: Katko Aikkila Juha Oivanki Määttä Niina 1:22.324
2 4278: Väre Timonen Hugo Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.821
3 Rekortti Haapaniemi Seppo Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:23.350
4 4596: Nopsanlento Ahola Esko Timisjärvi Tervaniemi Marko 1:23.356
5 4508: Luja Sipola J & L Oijärvi Alatalo Janne Poissa
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3959: Syke Ahvenainen Marja-Leena Kemin-Sompio Mikkola Hanna 1:20.122
2 4507: Peto Timonen Elias / Turpeinen Jouko Pudasjärvi Somby Uula-Petteri 1:20.263
3 4607: Potti Kovalainen Anne-Mari Palojärvi Kovalainen Niko 1:21.319
4 4170: Sintti Kyrönniemi Juha ja Esko Kiiminki-Kollaja Päkkilä Eero 1:21.401
5 Aasinpotku Seppänen , Lauronen Pintamo Alatalo Janne 1:21.981
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4326: Mutsik Kuukasjärvi Anni Sattasniemi Mikkola Hanna 1:19.587
2 4166: Eerontähti Leinonen / Mäntyranta Palojärvi Päkkilä Eero 1:21.617
3 4385: Priima Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.737
4 4391: Jasperi Setämaa Hannu Akanlahti Määttä Niina 1:22.763
5 3807: Steppaaja Timonen Elias Pudasjärvi Kilpivaara Marko 1:22.931
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4420: Spiella Länsman Asko / Vartiainen Tomi Kaldoaivi Somby Uula-Petteri 1:17.444
2 4456: Savu Kynkäänniemi Hannu Kiiminki-Kollaja Alatalo Janne 1:21.121
3 4169: Hankakorva Gardin Kullervo Muonio Päkkilä Eero 1:22.483
4 Nestori Anttonen Hannu Näljänkä Kilpivaara Marko Hylätty
5 4464: Juro Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 3908: Pystö Tepsa Reino Oraniemi Päkkilä Eero 1:21.061
2 2580: Speedi Ylitalo Jaana Pintamo Alatalo Janne 1:21.109
3 3247: Mälli Keskitalo Sara-Marja Lappi Mikkola Hanna 1:21.500
4 4496: Aapa Heikkilä Vilma / Tennilä Narkaus Tervaniemi Marko 1:21.565
5 Valpas Pätsi Antti Akanlahti Pätsi Antti 1:21.959
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4418: Severi Länsman Saana Kaldoaivi Länsman Mika 1:17.701
2 4310: Kamura Lakela Maria Kemin-Sompio Kaakkurivaara Aimi 1:20.740
3 4242: Sisu Kaleva Esa Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:20.908
4 4118: Matkalainen Hepolan talli / R Ikonen Alatalo Janne 1:21.399
5 4359: Eelin tumma Ronkainen Eeli Akanlahti Pätsi Antti Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4463: Hartsa Pätsi Ella Akanlahti Pätsi Antti 1:24.075
2 4234: Napakka Kimppa Team Kiiminki-Kollaja Kettunen Sari 1:24.803
3 4516: Jytky Sainmaa Martti Palojärvi Päkkilä Eero 1:24.851
4 4298: Jorkki Siurua Leena ja Henri Oijärvi Lahdenperä Jaakko Hylätty
# Poro Omistaja Paliskunta Ajaja Aika
1 4459: Väre Pätsi Jouni Akanlahti Pätsi Antti 1:22.449
2 3909: Alex Hietala Amanda Oraniemi Päkkilä Eero Hylätty
3 4409: Turpo Mikkola Jonne Ivalo Tervaniemi Marko Hylätty
4 4246: Kiila Timonen Toni Pintamo Kilpivaara Marko Hylätty